Soru AMD Mi Intel Mi?

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
yazılım ve yapay zeka ile uğraşan biri için işlemci olarak intel mi daha iyi olur amd mi mesela i7-13700k ile ryzen 9 7900 arasında hangisi daha iyi olur ve ne kadar bi fark olur? ekran kartı 4070 SUPER olucak.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Testlere bi baktımda, iki işlemcininde birbirlerine bariz bi üstünlük farkları yok gibi.

Ancak intel için extradan bi sıvı soğutma ,pahalı bi anakart,almak zorundasınız.Bütçeniz iyice şişebilir.

Bi de, en son, şu aşağıdaki cümleyi ,çok düzgün bi site olan pugetsystem.com. da okudum .Bi bakın isterseniz.

Ancak iş akışınız Intel oneAPI Yapay Zeka Analitik Araç Seti'ndeki bazı araçlardan faydalanabiliyorsa Intel platformu tercih edilebilir .

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
teşekkür ederim!
aralarında çok da bi fark yok ise amd tercih edilebilir o zaman zaten profesyonel bir şekilde bu işi yapmıyorum sadece başlamak istiyorum, yani bana sıkıntı büyük bri çıkartmasın yeter diye düşünüyorum.
AMD yi tercih etmek daha mantıklı gibi değilmi? sonuçta dediğim gibi bu işi ben profesyonel olarak yapmayacağım

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
O zaman hiç kendinizi zorlamayın AMD 7900 ü alın geçin. Stok soğutucusu ile kullanabilirsiniz Siz bütçenizi belirtin Size en hesaplısındn bi AMD anakartlı, konfigürasyon bakalım.

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
O zaman hiç kendinizi zorlamayın AMD 7900 ü alın geçin. Stok soğutucusu ile kullanabilirsiniz Siz bütçenizi belirtin Size en hesaplısındn bi AMD anakartlı, konfigürasyon bakalım.
şöyle ben işlemci AMD 7900 anakartı da Asrock b650 PG Lightning olarak düşünmüştüm de bir arkadaş bana böyle yapmamı önermişti, anakarta 10k vermek beni biraz aşar diye düşük fiyatlı ortalama bir anakart istemiştim sizce nasıl ?

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Live mixer biraz pahalı. 12 fazlı şu Asrock anakrt, işini fazla fazla görecektir.Testlerde gayet serin çalışmış.

tamamdır hocam çok teşekkürler sonunda halloldu gibi ellerine kollarına sağlık kolay gelsin iyi günler!

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Rica ederim. Hayrını görün şimdiden.

Ha ,bu arada biliyorsunuzdur ama ben yine de bi hatırlatayım, ramlerin EXPO olmasına dikkat edin.

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Rica ederim. Hayrını görün şimdiden.

Ha ,bu arada biliyorsunuzdur ama ben yine de bi hatırlatayım, ramlerin EXPO olmasına dikkat edin.
valla o ney bilmiyorum ama ramleri xpg lancer cl30 16gb lık 2 tane seçmiştik acaba nasıl uygunmudur?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
AMD ryzen 7000 serinde EXPO özelliği olan ram istiyor Daha stabil çalışması ve ramlerin üzerlerinde yazan değerlere çıkabilmesi için.

Seççtiğiniz ramin tam bi linkini,modelini atabilirsen ben bi bakayım.

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri