AMD Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 ekran karti uyumu hakkinda

blackkaiser

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, islemcim ve ekran kartim arasindaki uyumu en ust duzeye cikarmayi hedefliyorum yeni bir pc kullanicisi oldugum icin bu konu hakkinda yeterli bilgiye sahip olmadigim icin sizlerin degerli yorumlarina ihtiyacim var.

ekran kartim gigabyte 2060 oc
islemcim ryzen 5 3600

pc-builds web sitesinde yaptigim incelemeye gore dar bogaz degerleri 1080 ve 2k'da 8 degerine yaklasiyor onemli mi bilmiyorum fakat ryzen 5 2600 islemcisiyle edindigim bilgi neticesinde 1080p'de %1.64, 2K'da ise %3.69 beni etkiledi. gercekte bu degerler bir karsilik buluyorsa islemci modelimi dusurmek istiyorum 16gb ram takili bu arada sistemimde. ekran kartimi yukseltemeyecegimi dusunerek bu yola girmeyi dusundum ne kaybederim ne kazanirim yorumlarinizi merak ediyorum niyetim bu kasayi guncel oyun kovalama derdim olmadan 2021 uzerinde cikacak oyunlari yani :) en azindan bu zamana kadar olan oyunlari oynamak istiyorum ve 3 yil daha bu sistemde kalmak istiyorum. Simdiden yardimcilarini icin tesekkurler arkadaslar.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam,
işlemciniz 3060ti hatta 3070 seviyesine kadar sorun çıkartmayacaktır, %15'e kadar darboğaz gözle görülür bir sıkıntı çıkartmayacağına inanıyorum. Bahsi geçen işlemcilerden birisi 3.nesil birisi 2.nesil, 3.nesil işlemci her halükarda daha güncel olacaktır. Sisteminiz gayet uyumlu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Cvp: AMD Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 ekran karti uyumu hakkinda

Bu tür siteler gerçek dünya testlerini 100% yansıtmaz. Bu yüzden bu tür sitelere 50% doğruluk payı vermeniz mantıklı olur. R5 2600 işlemcisi 3070 serisi kartlara kadar darboğaz yaşatmaz. Ancak çekirdek performansı düşük olduğundan Ryzen 3000 ve daha üstü 5000 serisinden performans olarak daha az sonuçlar almanızı sağlar. Bu darboğaz değil işlemci çekirdek performans ile alakalı bir durumdur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri