Çözüldü AMD Ryzen7 5800x İçin Sıvı Soğutma Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Selam arkadaşlar,

başlıktaki gibi r7 5800x için sivi soğutma arıyorum. Beklentilerim:. 360 mm radyatör, görsel açıdan göze hitap ederse güzel olur. sistemde oyun odaklı olucak görsellik için 3-5 derece önemli deyil, fakat fazla performans farkı varsa görsellik den vazgeçebilirim. Anakartım:. Msi mpg x570s edge max wifi. Bütçe: 4000tl altı ve biraz daha çıkabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132

Hepsi kasanıza uyumlu ve hepsi piyasadaki en iyi soğutuculardır diyebilirim. MSI anakartınız olduğu için ASUS ve Gigabyte soğutucu önermedim. Ben olsam Arctic veya Thermaltake alırdım ama MSI almak isterseniz alın kötü ürün değil.

KS

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30

Hepsi kasanıza uyumlu ve hepsi piyasadaki en iyi soğutuculardır diyebilirim. MSI anakartınız olduğu için ASUS ve Gigabyte soğutucu önermedim. Ben olsam Arctic veya Thermaltake alırdım ama MSI almak isterseniz alın kötü ürün değil.
Hocam arctic in 420 mm lik soğutucusunu alip ön panele takmak mi yoksa 360 mm alip üst panele takmak mı daha mantıklı olur kac derece fark çıkar sizce değer mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hocam arctic in 420 mm lik soğutucusunu alip ön panele takmak mi yoksa 360 mm alip üst panele takmak mı daha mantıklı olur kac derece fark çıkar sizce değer mi?
Eğer sıcaklık olarak bakarsak ortalama 5 derece kadar en fazla fark var 420mm lehine. Ancak ön panele taktığınızda RGB olayından vaz geçiyorsunuz ön panelde doğal olarak tabi 4700 TL verip ARGB versiyonu almazsanız. Karar sizin genelde üst panelde çok daha çık duruyor ürünler.

KS

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Eğer sıcaklık olarak bakarsak ortalama 5 derece kadar en fazla fark var 420mm lehine. Ancak ön panele taktığınızda RGB olayından vaz geçiyorsunuz ön panelde doğal olarak tabi 4700 TL verip ARGB versiyonu almazsanız. Karar sizin genelde üst panelde çok daha çık duruyor ürünler.
Teşekkürler tercihimi arctic liquid freezer II 360 mm A- rgb modelden yana kullanacağım sağolun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Teşekkürler tercihimi arctic liquid freezer II 360 mm A- rgb modelden yana kullanacağım sağolun.
Hayırlı olsun diyorum.

NOT : Ürünün barkodunu telefondan okutup mutlaka montaj kılavuzuna bakım. Montajı az biraz meşakkatli olabiliyor bakmazsanız.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri