AMD'nin tarayıcılar ile problemi

cglrsyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Selam arkadaşlar. Malumunuz daha önce bir konu açmıştım 6750 xt ekran kartı ve 5600 işlemcili yeni bir sisteme geçiş yaptım. Maalesef çok pişmanım, bendeki oyun esnasında gerçekleşen siyah ekran sorunun çözümünü bulmuştum. Oyun esnasında arkada Chrome, Yandex, Opera'nın açık olması bu sorunun ana sebebiydi, sırf bu iş için FM tarzı aksiyonsuz oyunlarda arkada bir ses olsun diye eski püskü tabletimi tozlu raflardan çıkartıp youtube'u oradan kullanıyorum. Ama ara ara oyun esnasında boşta bulunup bir konu araştırayım falan dersem ve ALT+TAB yaparsam 5-10 dakika içerisinde direk siyah ekrana düşüyor. Gelin el birliği ile AMD nin tarayıcılar ile ilgili sorununun ne olduğuna kafa yoralım.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,193
Ben bu sorunu ilk defa duyuyorum. Düşününce kötü geliyor ama bulabileceğimi sanmıyorum. Bir çok şey buna sebep oluyor olabilir.

SirDexter

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Selam dostum. Hdmı to vga ile mi kullanıyorsunuz ekranı merak ettim. AMD alt tap sonrası siyah ekrana düşme diye bir sorun duymadığımdan soruyorum.

KS

cglrsyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Ben bu sorunu ilk defa duyuyorum. Düşününce kötü geliyor ama bulabileceğimi sanmıyorum. Bir çok şey buna sebep oluyor olabilir.
Kanser etti dostum bu bilgisayar beni eski Nvidialı sistemime geri döneceğim sanırım, yazılımsal diyen oldu, sıfırdan temiz kurulum yaptım. Donanımsal diyen oldu tek tek donanım kontrolü yaptım ( arkada tarayıcı açık olmaz ise 3 gün boyunca aralıksız çalışıyor, test edildi). Driver kaynaklı dediler herşeyi yaptım ama iş artık dayanılmaz hal aldı. Şu an bu koca sistemi ya internette gezinmek için, ya da oyun oynamak için kullanacağım gibi bi durum oluştu.

Selam dostum. Hdmı to vga ile mi kullanıyorsunuz ekranı merak ettim. AMD alt tap sonrası siyah ekrana düşme diye bir sorun duymadığımdan soruyorum.
Doğrudan HDMI kullanıyorum viewsonic 27 curve monitör var 144hz. Yukarıdaki yazıma ek olarak Freesync açık olursa bu problem daha da çok tetikleniyordu, özellikle siyah ekranlarda FM nin siyah temalarında siyahlarda dalgalanmalar oluyordu. Hem Radeon üzerinden hem de monitör üzerinden Freesync özelleğini kapatınca dalgalanmalar kesildi.

SirDexter

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Hocam kendi insiyatifiniz tabi ki fakat aldığınız yer ile doğrudan görüşseniz mutlak çözüm sunacaklardır illa ki. Baş ağrıtan, mod düşüren problemler bunlar.... En azından gönderirsiniz bakarlar nedir ne innesidir olay sizden çıkar hiç yormayın kendinizi sorunu bulacağım diye derim ben.

SirDexter

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Bende de 5600x mevcut hdmı to vga ile kullandığımdan ötürü geçişlerde 1 saniyelik bi siyah ekran oluyor çok seri değil. Ama sizin ki tamamen farklı bir durum.

KS

cglrsyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam kendi insiyatifiniz tabi ki fakat aldığınız yer ile doğrudan görüşseniz mutlak çözüm sunacaklardır illa ki. Baş ağrıtan, mod düşüren problemler bunlar.... En azından gönderirsiniz bakarlar nedir ne innesidir olay sizden çıkar hiç yormayın kendinizi sorunu bulacağım diye derim ben.
İncehesap ile durumu görüştük, benden komple sistemi kendilerine göndermemi istiyorlar. Sürecin uzun olmasından ziyade SSD'leri söküp göndermem gerekecek verilerim açısından, bu da onların bir işine yaramayacak. Senin bahsetmiş olduğun siyah ekran saniyelik siyah ekran hatası sanırım. Benim bahsettiğim reset atmadan düzelmeyen bir sorun.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Alt tab yapınca amd ekran gitme sorununu arkadaşımda yaşamıştı. Eski WHQL versiyon geçince azaldı ama fm oynarken internetten takılınca çok oluyordu. Şimdi pek yaşamıyor ama öyle bir sorun oluyordu.

KS

cglrsyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bu sorunu yaşayan tek kişi ben değilmişim arkadaşlar. Bunun için kendimi şanslı hissediyorum. Donanım hızlandırmayı kapattığında sorunun bir nebze olsun azaldığını söylüyor ama bende format sonrası bütün tarayıcılarda donanım hızlandırma zaten kapalı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri