Anakart Hasarlı Geldi - Msi B760 Tomahawk

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Amazondan B760 tomahawk wifi anakart aldim fakat bu hasarlar icin iade etmeli miyim emin olamadim. Iade islemi cok uzun suruyor ve iade icin stoktan kaybetmek de istemiyorum sizce iade etmeli miyim yoksa kalmali mi?
20240713_181645.jpg
20240713_181642.jpg
20240713_181805.jpg
20240713_181903.jpg
20240713_181910.jpg
20240713_182113.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,410
KS

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Iade et gec ugrasma yenisi glesin
ya acaba am4 gecip rog anakart falan mi alsam diye dusunuyorum. Guncelleme yapmayacagim guncel soket olmasi falan umurumda degil sizce iade edip baska bri sey mi alayin yoksa tomahawk 13400f devam mi edeyim?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
160
Bence de bu hasarlı gelen anakartı kabullenmeyin. İkinci fotodaki çerçevedeki eğilme,
Satıcı Amazon.com. tr sanıyorum. Sorun çıkardıkları çok seyrektir. Fotoları da gönderirsiniz. Büyük ihtimalle birebir değişim yerine para iadesi yapacaklardır.

i5 13400F ve diğer sistem bileşenleri elde mevcut olup, sadece anakart gereksinimi mi içindesiniz?
Eğer böyleyse AM4 sistemi oluşturmaya göre saha avantajlısınız diye düşünüyorum.

KS

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Bence de bu hasarlı gelen anakartı kabullenmeyin. İkinci fotodaki çerçevedeki eğilme,
Satıcı Amazon.com. tr sanıyorum. Sorun çıkardıkları çok seyrektir. Fotoları da gönderirsiniz. Büyük ihtimalle birebir değişim yerine para iadesi yapacaklardır.

i5 13400F ve diğer sistem bileşenleri elde mevcut olup, sadece anakart gereksinimi mi içindesiniz?
Eğer böyleyse AM4 sistemi oluşturmaya göre saha avantajlısınız diye düşünüyorum.
yok islemcim yok kasa, psu ve sivi sogutmam var

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
ddr5 ve 7600 lira
900 Amper VRM yapısına sahip bi anakart Gayet güçlü. 14700k ,gibi bi işlemciyi bile, çok rahat besler.

Fakat güncelleme yapmıcam demişsiniz.O zaman 13400F için fazla bi anakart oluyor.

Orta şeker bi AM4 anakart ve 5700XX3D bi işlemci epey uzun bi süre idare eder.

KS

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
900 Amper VRM yapısına sahip bi anakart Gayet güçlü. 14700k ,gibi bi işlemciyi bile, çok rahat besler.

Fakat güncelleme yapmıcam demişsiniz.O zaman 13400F için fazla bi anakart oluyor.

Orta şeker bi AM4 anakart ve 5700XX3D bi işlemci epey uzun bi süre idare eder.
b550 gaming x v2 goturur mu rog strix alasim vardi ama

bir de gaming plus vardi o da hosuma gitmisti

Hocam 5700x3dye baktim da cok pahali işlemciymis 13400f 5600 liraydi en son

KS

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Hocam anakarti bi inceledim su an bir tane system fani pini ve back platein kosesinin egri olmasi fisinds gorsel hicbir sorun yok bir d ekargo vermeye bugun ciktik 25 temmuz oldugunu unutup. Acaba tutsma mi elimde?

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
946
kutunun ustune kutu koymuslar muhtemelen tahminen sag ustu cunku back plate yamulmus ama obur her yeri saglikli duruyor tabi sogutmalara baski yaptiysa bilemem de durum bu

Hocam fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla anakartın port giriş kısmının ucu yamulmuş sadece. Diğer yerler sağlıklı duruyor ancak yinede ben olsam iade ederdim. Sonuçta sizden kaynaklı bir şey yok.

KS

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Hocam fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla anakartın port giriş kısmının ucu yamulmuş sadece. Diğer yerler sağlıklı duruyor ancak yinede ben olsam iade ederdim. Sonuçta sizden kaynaklı bir şey yok.
tekrar geri alirim zaten ya amazonda degisim yok keske olsa ama uzun surecek bakalim.

KS

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Anakarti simdi mngye verdim kutu elektronik oldugu icin yold abasina bir sey gelirse benim mesuliyetim oldugunu kargonun sucu olmadigini soyledi bana belge imzalattilar eger yolda bozulur veya hasar gelirse benim sucum oldugunu soylediler. Kargo boyle gondermemis sozde onlarin sucu degilmis ama yine de bi gondereceklermis.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
160
Siz önce Amazon ile iletişime geçip ki satın aldığınız ürünle ilgili çıkan sayfada:
Bu ürünle ilgili olarak nasıl yardımcı olabiliriz?
Hasarlı veya kusurlu ürün
İade veya değişim

şeklinde çıkan başlıklarda iletişime geçmediniz mi?

Bal gibi de kargo şirketinin sorumluluğunda, yokmuş elektronik parçaymış da başına birşey gelirse satın alanın sorumluluğundaymış. Çocuk mu kandırıyorsunuz deseydiniz.

Son düzenleme:
KS

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Siz önce Amazon ile iletişime geçip ki satın aldığınız ürünle ilgili çıkan sayfada:
Bu ürünle ilgili olarak nasıl yardımcı olabiliriz?
Hasarlı veya kusurlu ürün
İade veya değişim

şeklinde çıkan başlıklarda iletişime geçmediniz mi?
Yok zaten kasarli veya ksurulu dedim oyle iade ettim ama mng ile aramda boyle bir konusma gecti dolandiricinin daniskasi adamlar

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
160
Hmm, anladım.
Amzon ile iletişimde kargo ücret makbuzunun fotosunu, fotokopisini e posta ile gönderin, işleminiz olumlu sonuçlanırsa kargo ücretini de iade edeceğiz...
Bundan bahsettimi Amazon?

Çünkü be Amazon.de ye bozulan bir ürünü iade etmiştim. Adamlar hemen bu ayarıcalığı da tanımışlardı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri