Anakart İşlemci Voltajını Yansıtamıyor.

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Yazılımdan değil de BIOS üzerinden yapmanızı tavsiye ederim Undervolt işlemini.
Çok istiyorum yapabilmeyi ama dediğim gibi bir sorun var benim için en iyi değerleri de buldum ama anakartım sağolsun voltaj ayarını yaptırmıyor. Yapacaksan mecburen ryzen master kullanarak yapacağım ama devamli bilgisayarı açıp uygulamayı açıp kullanınca zarar görür diye korkuyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Çok istiyorum yapabilmeyi ama dediğim gibi bir sorun var benim için en iyi değerleri de buldum ama anakartım sağolsun voltaj ayarını yaptırmıyor. Yapacaksan mecburen ryzen master kullanarak yapacağım ama devamli bilgisayarı açıp uygulamayı açıp kullanınca zarar görür diye korkuyorum.
Zaten o yüzden yazılım önermedim, sistem her açılışında önce yüksek voltaj başlıyor sonra yazılım devreye girince voltaj sınırı koyuyor. Uzun vadede bir şey olur mu bilemiyorum ama bence sağlıklı değil.

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Zaten o yüzden yazılım önermedim, sistem her açılışında önce yüksek voltaj başlıyor sonra yazılım devreye girince voltaj sınırı koyuyor. Uzun vadede bir şey olur mu bilemiyorum ama bence sağlıklı değil.
Peki hocam cpb ve pbo kapatınca işlemci düşük voltaj ile başlıyor. Düşük voltaj ile başlayıp daha sonra bu uygulama ile voltajı ve hızı arttırsam nasıl olur? Yada bu dediklerimi yapıp üstüne işlemci hızını 4.2 ye sabitleyip sadece o uygulamadan biraz voltaj eklesem nasıl olur

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hepsi olabilir ama hangisi daha stabil ve performanstan taviz vermeyecek sonuçları verirse o uygulanmalı. Birde işin içine yazılım girdiği için ben o konuda kesin ve net konuşamam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri