Anakart led yaniyor

Zahid yildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oncelikle merhaba Sabah saatlerinde oyun oynadiktan sonra pc in ramlerinin hizini merak ettim ve bios u acip ramlere baktim ikiside 2300 seviyesindeydi anakart ve ramlerin destekledigi 3000 seviyesine cektin (ramler normalde 3000 zaten ama dusuktuler oc sayilmaz oyuzden) ardindan yeniden basaltmak gerekli ikdugu icin yeniden baslattim making monitor bir turlu acilmadu bunu uzerinde once televizyona bagladim ayni sekilde no sinyal yazisi geldi kablolari degistirdim display port tü hdmi yaptim ayni sorun Devan etti anakartij ustunde 4 tane led var cpu drom boot bitane daha var unuttum bunlardan cpu surekli yaniyor olduğunca fsrk ettim bunu uzerinde ramleri degistirdim yerlerini birkac kez ama yine use yaramadi en sonunda teknik servise gotume karari aldim yarin goturucem bu sorun neden kaynakli olabilir herhangi bir parcanin yandigini dusunuyirum ayrica pc yi kapatip sonra fisi cektikten sonra tekrar takiyorum kasa kapali oldugu halde kulaklik ve mause nin isigi yaniyor sanki uyku modunda oldugu gibi pc kapatma tusuna 1 defa basinca kapanirken basili tutunca kapaniyor ancak sorun bir turlu cozemedim yardimci olursaniz sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
BIOS ayarınızı sıfırlayıp tekrar deneyin. BIOS pilini sökerek veya anakart üzerinde arkada ufak bir buton tepede varsa ona basın sıfırlama işlemi olacaktır.

KS

Zahid yildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
BIOS ayarınızı sıfırlayıp tekrar deneyin. BIOS pilini sökerek veya anakart üzerinde arkada ufak bir buton tepede varsa ona basın sıfırlama işlemi olacaktır.

ugur.gozaydin' Alıntı:
Denedim lakin sonuc ayniydi bu arada kasaninfanlari calisiyor sadece no sinyal veriyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri