Anakart ram sorunu.

Mustafak61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar msi sitesinde olmayan p55m-sd40 anakartına sahibim.Anakart oem.Csgo gibi oyunlar oynayacağım i5 760 veya x3440 ile kullanmak istiyorum.Ram diğer sistemimde çalışan ddr3 Kingston ramlar bu anakartta çalışmıyor.fan dönüyor işlemci ısınmıyor.Anakart hakkında pek bir bilgi de bulamadım sizce sorun nedir?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Anakartınız DDR3 1066MHz RAM frekansına kadar destek sunuyor ama genel olarak bellekleri tanımamış olmasının 2 sebebi olabilir. Birincisi işlemci desteklemiyor olabilir. İkincisi anakart desteklemiyor olabilir. RAM 'ler tek tek denendiğinde çalışıyorlar mı?

KS

Mustafak61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Denedim hocam çalışmıyor. işlemci i5 760 ile görmedim ama x3440 ile kullanılan sistemler var nette sorun ne anlamadım. Elixir ram anakart seçmez diye duydum 2gb aldım yarındeneyeceğim bakalım. Bozuk olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim acaba.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
RAM eski sistemde sorunsuz çalışıyor ama yeni sistemde sorun yaratıyorsa RAM bozuk diyemezsiniz. Anakart yada CPU seçiyordur RAM modülünü. Anakartın bellek kapasite sınırı olabilir o bilgileri bulamadım ben.

KS

Mustafak61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Haklısınız. Yabancı sitelerde çift taraflı ram kullanılmış. Anakart p55m-gd45 in oem versiyonu demişler ne demektir bu?

KS

Mustafak61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
RAM eski sistemde sorunsuz çalışıyor ama yeni sistemde sorun yaratıyorsa RAM bozuk diyemezsiniz. Anakart yada CPU seçiyordur RAM modülünü. Anakartın bellek kapasite sınırı olabilir o bilgileri bulamadım ben.

Elixir ram da çalışmadı işlemci hiç ısınmıyor. Nasıl bir ram kullanılıyor acaba çok merak ediyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Mustafak61' Alıntı:
Haklısınız. Yabancı sitelerde çift taraflı ram kullanılmış. Anakart p55m-gd45 in oem versiyonu demişler ne demektir bu?
Çift taraflı RAM dediğiniz 2 bellek ile kullanılıyordur. Anakartıların her slot için belli bir RAM kapasitesi vardır. Bu GD45 modelinde tek bellek kapasitesi sınırına takılmamak için iki bellek kullanıyor olabilirler.

Mustafak61' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:
Elixir ram da çalışmadı işlemci hiç ısınmıyor. Nasıl bir ram kullanılıyor acaba çok merak ediyorum.
Anakart ile ilgili hiçbir bilgi bulamadım. Ama GD45 modelinin bilgileri   bağlantıda var. GD45 modelinin maksimum 16GB bellek sınırı varmış toplam kapasite olarak. her sokette maksimum 4GB bellek sınırı var yazıyor sitesinde. GD40 modeli bundan üstün olamayacağına göre buna benzer bir şey kullanıyordur ama bilgilerini bulamadım.

KS

Mustafak61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
gd45 in oem modelidir yani yani aynı anakartlar sadece usb 3.0 eksik. destek listesinde: 
unbuffered DIMM of 1.5v ram yazıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri