Anakart soketim böyle çalışırmı hiçbir bilgim yok

Yahyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
576B3007-EDC5-4D00-A52B-BFEFCF17829E.jpeg
İşkemcimde eğikler ve 1 kırık varyeni işmeci alsan bu anakartta çalışırmı

Ekli dosyalar

• 29AFB8F6-C1D4-4F45-8660-4316985223E9.jpeg
    29AFB8F6-C1D4-4F45-8660-4316985223E9.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 71

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
İşlemcinin kırılan pin i anakart üzerindeki soketin içindeyse kullanılmaz. Sokete takılı işlemcinin pinleri nasıl yamuldu ve kırıldı onu anlamadım?

KS

Yahyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemcinin kırılan pin i anakart üzerindeki soketin içindeyse kullanılmaz. Sokete takılı işlemcinin pinleri nasıl yamuldu ve kırıldı onu anlamadım?
Soğutucu takarken mahvoldu yeni işlemci alsam kullanılırmı diye merak ediyorum

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
CPU'nun Doğru Oturup Oturmadığını Kontrol Edin Veya CMOS Resetlemeyi Deneyin." Şekilde. O Pinlerden Bir Tanesi Bile Eksik Olduğu Zaman İşlemci Çalışmayacaktır. İşlemciniz Sağlam Fakat Ana Kartınız Arızalı İse Geçmiş Olsun. Kardeşim Maalesef

KS

Yahyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
CPU'nun Doğru Oturup Oturmadığını Kontrol Edin Veya CMOS Resetlemeyi Deneyin." Şekilde. O Pinlerden Bir Tanesi Bile Eksik Olduğu Zaman İşlemci Çalışmayacaktır. İşlemciniz Sağlam Fakat Ana Kartınız Arızalı İse Geçmiş Olsun. Kardeşim Maalesef
İşlemci bozuk pinler eğik ve 1 kırık var heni işlemci alsam çalışırmı anakartta sıkıntı varmı diye merak ediyorum

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
İşlemci bozuk pinler eğik ve 1 kırık var heni işlemci alsam çalışırmı anakartta sıkıntı varmı diye merak ediyorum
Anakart Soket Am4 Sorun Var Mu? Peki Kardeşim Yani Şöyle Anakarta Taktığın İşlemci Soket Yeri Bozuk Değilse, Yeni Bir İşlemci Alıp Çalıştıra Bilirsin.. Eğer Elindeki İşlemci " Pinleri Kırık , Veya Bozuksa Maalesef Çalışmas Eğer Bozuk Bir İşlemciyi Anakarta Takmaya Zorlarsan Bu Sefer Anakartdin Da Bozulma İhtimali Var..

KS

Yahyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemcide sorun var zaten ama anakartın görüntülerde pin giriş yerleri pek hoş gözükmüyor bakabilirsin görerek sıkıntı olduğunu anlayabilirmiyiz

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Pembe denk gelmiş az_rst tarzı birşey
altta pembe için azalia hd audio diyor ses le ilgili bir problem çıkarabilir de çıkarmayabilir de size tavsiyem bir servise gidip tek kırık pinse tamirini yaptırmanız genelde tamir ediliyor digerleri de düzeltilir ikinci sorun o kırık pin anakart söketinde ise onun çıkarılması lazım aksi taktirde yeni alınacak ya da onarılan işlemcinin pini üstüne geldiğinde yamulup kırılacaktır sökette zarar görecektir eğer pin yoksa anakart söketinde işlemci denenip sağlam mı diye kontrol edebilirsiniz

KS

Yahyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ç
altta pembe için azalia hd audio diyor ses le ilgili bir problem çıkarabilir de çıkarmayabilir de size tavsiyem bir servise gidip tek kırık pinse tamirini yaptırmanız genelde tamir ediliyor digerleri de düzeltilir ikinci sorun o kırık pin anakart söketinde ise onun çıkarılması lazım aksi taktirde yeni alınacak ya da onarılan işlemcinin pini üstüne geldiğinde yamulup kırılacaktır sökette zarar görecektir eğer pin yoksa anakart söketinde işlemci denenip sağlam mı diye kontrol edebilirsiniz

KS

Yahyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Teşekkür ederim pinsiz kullanabilirsem başka ekipmanlara bi zararı olmaz dimi

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Teşekkür ederim pinsiz kullanabilirsem başka ekipmanlara bi zararı olmaz dimi
eğer ses problemi çıkmazsa zaten kullanılır çoğu yedek gibi kalıyor diye biliyorum hepsinin direk işlevi yok deniliyor deneyin sonucu yazın bir zararı olmaması lazımtabi diğer yamuk pinleri düzgünce düzeltin girişlere denk gelsin girişe denk gelmeyip kırılıp yamulmasınlar tekrar. Bir de o kırılan içinde mi kontrol edin çıkarabiliyorsanız çıkarın o kısa devre gibi bir soruna yol açmasın.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
İşlemcinin kendi içinde bir problem yaratacak bölge değil. INTEL Ses Kartlarının yönetiminden sorumlu pin zarar görmüş dert edilecek bir konu değiş yani. Böyle çalışır bu işlemci ama o kırık pinleri ankarttan almanızı tavsiye ederim.

KS

Yahyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemcinin kendi içinde bir problem yaratacak bölge değil. INTEL Ses Kartlarının yönetiminden sorumlu pin zarar görmüş dert edilecek bir konu değiş yani. Böyle çalışır bu işlemci ama o kırık pinleri ankarttan almanızı tavsiye ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri