Anakart sürücüleri nasıl kurulur?

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
132
Selamlar dostlar,

Dün bilgisayarı vatanda toplattım bios güncellemesi yaptılar galiba ama anakartın jak girişleri çalışmıyor ses driverini kurdum olmadı acaba güncel mi değil mi anakartım nerden anlayabilirim veya driver nasıl kurulur?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Anakartının modelini ve yanına driver yazdığında kendi sitesi çıkar orada sürücüler gözüküyor. Bıos ayrı ses ayrı ve çıkma tarihleri de yazıyor. Bios sürümüne bakmak için windows + r ye basıp "msinfo32" yazarsan çıkan sayfada biraz altta Bios sürümü de yazıyor en günceli mi kontrol edilebilir.

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
132
Anakartının modelini ve yanına driver yazdığında kendi sitesi çıkar orada sürücüler gözüküyor. Bıos ayrı ses ayrı ve çıkma tarihleri de yazıyor. Bios sürümüne bakmak için windows + r ye basıp "msinfo32" yazarsan çıkan sayfada biraz altta Bios sürümü de yazıyor en günceli mi kontrol edilebilir.

bu sayfadan chipset driverini yüklesem en baştakini bir şey olur mu yani güncelse yine yüklersem bi sıkıntı yaşar mıyım anlayamadım çünkü güncel mi değil mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Anakartınız B550 yongasına sahip. AMD sitesinden indirebilirsiniz çipseti. Link :

BIOS içinde arkadaşın önerdiği gibi msinfo32 ara yüzünden bakabilirsiniz sürüme. Daha sonra bu bağlantıdan BETA olmayan sürüm hariç güncel değilse güncelleyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri