Soru Anakart Yetersiz Usb 9 Pin Header Sorunu

Carkciderler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar başlıktaki gibi anakartımda 9 pin USB header 1 adet var. Lian li Fan Connectorlerini pc'ye okutup, lian-li extreme3 uygulamasından fanları kontrol etmem için bu 9 pin headerlardan en az 2 taneye ihtiyacım var.

Anakart model :Asus rog strix b7960-A
anakart.png

Resimde de görüldüğü üzere gözümden bir şey kactıysa veya alternatifi varsa lütfen yardımcı olunuz.
Eğer tek care bu ürünse. Bu ürün işimi görecekmidir, teşekkürler

KS

Carkciderler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Güncelleme. Ne yazık ki herhangi bir çözüm bulamadım. Yaşağıdım sorunu size kısaca acıklayayım belki ilerde başına gelen olur.
2x 3'lü lian li infinity fan aldım.
1x Tekli lian li infinity fan aldım.
1x Lian li infinity 2 sıvı sogutucu aldım.
1x 24 pin güç kablaso
1x 8 pin gpu kablosu

Şimdi forumlarda gördüğüm kadarıyla herkes bu ürünleri almış ancak Lian-Li connect3 yani RGP'leri kontrol edeceği veya fan hızları sıcaklıkları kontrol edeceği uygulamada bir türlü okutamamıslar. Sebepleri şunlardır;

Bu ürünleri anakartta 9pin baglantısı yapmadıgınız zaman app. calısmıyor.

Fan grupları için ayrı bir konnektör gerekiyor ve anakarta 9pin usb header ile baglanıyor. (konnektör(cogalcıtı) sadece 3'lü fan paketinde geliyor.

24 pin ve 8 pin RGP kabloları içinde ayrı bir konnektör gerekiyor. O da sadece 24 pin kutusundan cıkıyor. O da 9 pin USB baglantısı istiyor

Sıvı sogutucununda 9 pin USB baglantısı gerekiyor.

Yani toplamda anakartınızda bu lian-li grupları soluksuz calıstırmanız için en az 3 adet 9 pin usb header+2 adette konnektöre ihtiyacınız var.

Benim anakartta ne yazık ki 1 adet 9 pin usb portu oldugu için.

bu ürünü satın aldım. Anakarta uyumluluğu olacak mı, tek slota takılan bu coklayıcı tüm yükü çekecek mi emin değilim ama,denemek için satın aldım.

USB bağlantılarını yapmasaydım ASUS'un programı olan ASUS AURA bu cihazları görecekmiydi bilmiyorum, belkide görecekti ama bi 480 daha girdi işte.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri