Anakart

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muhammed Sertkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben anakartı sıfırlamak istiyorum ama hiç bir türlü yapamadım bios pilini çıkardım taktım ama istediğim olmuyor anakarta gömülü olan bilgileride sıfırlamak istiyorum.
Örnek: W10 interneti gördüğü gibi etkinleşiyor bunu istemiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Muhammed Sertkaya' Alıntı:
Ben anakartı sıfırlamak istiyorum ama hiç bir türlü yapamadım bios pilini çıkardım taktım ama istediğim olmuyor anakarta gömülü olan bilgileride sıfırlamak istiyorum.
Örnek: W10 interneti gördüğü gibi etkinleşiyor bunu istemiyorum

Clear CMOS yapabilirsiniz ama bu donanım aygıtlarını her türlü yine yeniden görür. Bunun için istemediğiniz aygıtı BIOS üzerinden devre dışı bırakabilirsiniz. Bu arada Windows interneti gördüğü gibi etkinleştiriyor derken ne demek istiyorsunuz anlamadım. Ağ kartını görüp güncellemeleri vs. kurup aygıtı çalışır hale getirmesin mi istiyorsunuz. Hiç ağ kartını görmesin sistem derseniz BIOS üzerinden devre dışı bırakabilirsiniz. Windows üzerinden Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakabilirsiniz.

KS

Muhammed Sertkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Aldığım hatalar var bunların anakarta gömülü olan bilgilerden kaynaklandığını düşünüyorum ne yaptıysam çözümünü bulamadım araştırdım hiç bir yerde bilgi göremedim yabancı sitelerde dahil. Sıfırlamak dediğim ağı görsün çalışır halede getirsin ama ilk pc'yi ilk aldığım gibi istiyorum saçma sapan hatalardan sıkıldım neredeyse anakartı değişmeyi düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Aldığım hatalar var bunların anakarta gömülü olan bilgilerden kaynaklandığını düşünüyorum ne yaptıysam çözümünü bulamadım araştırdım hiç bir yerde bilgi göremedim yabancı sitelerde dahil. Sıfırlamak dediğim ağı görsün çalışır halede getirsin ama ilk pc'yi ilk aldığım gibi istiyorum saçma sapan hatalardan sıkıldım neredeyse anakartı değişmeyi düşünüyorum.

Hata derken ne tür hatalar onları belirtirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim. BIOS üzerinde bir hata mı, Windows üzerinde bir hata mı? Tam olarak ne hatası ve ne tür bir çözüm istiyorsunuz belirtin.

KS

Muhammed Sertkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anakartın içine gömülü olan bilgileri sıfırlayabilmek mümkün mü benim için bu önemli bios sıfırlamak istediğim sonucu vermiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Anakartın içine gömülü olan bilgileri sıfırlayabilmek mümkün mü benim için bu önemli bios sıfırlamak istediğim sonucu vermiyor.

Mümkün değil, anakart kendi donanımlarını her halükarda yine yeniden tanır bu bilgileri tamamen silemezsiniz. BIOS güncelleme yapın bu BIOS CMOS Reset ile aynı işlemi yapar belki işinize yarar ama dediğim gibi anakarta dahil olan donanımlara ait bilgileri silemezsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri