Ani FPS düşmesi ve aşırı CPU ısınması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kırık Bıçak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar elimdeki özellikler i7 8750j GTX 1070 32 GB RAM bulunuyor fakat bütün oyunlarda ani FPS düşmesi ve aşırı CPU ısınması var ve ekran kartı kullanımı ve ısısı hiç yok CPU 95 derecede kalıyor herhangi bir basit oyunda bunun Bir çözümü varmı garantiye 3 defa gönderdim birşeyi yok dediler.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Nasıl bir şey yok demişler anlamıyorum. En kötü termal macunu değiştirmeleri gerekiyordu. Fan hızını yükseltince durum ne oluyor? Termal macun değiştirmeyi denediniz mi?

KS

Kırık Bıçak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
termal macununa bir bakın dedim servisdeki çalışan 90derece gayet normal diyor bana oyun oynarken ekran kartı neden işlev görmüyor diyorum ihtiyac duymuyordur diyor en az 200fps alacagım oyunda 60fps lerde oynuyorum

KS

Kırık Bıçak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI Marka

şöyle anlatayım reis pc yi ilk aldıgımda boşta 70 80 derece arasında sıcaklık gösteriyordu servise gönderdim ne yaptıkları msı servis formunda yazmıyordu sadece genel temizlik yazıyordu pc yi aldıgımda normal 45 50 derecede duruyordu ama minecraft açıyorum mesela işlemci tavan yapıyor kullanımı %22 derece 95 den aşagı görmüyordu servise birdaha gönderdim bu sıçaklık degerleri normal dediler oyun oynarken coolerboost açıyorum faydası olmuyor en yakın tarihte bidaha göndericem çünkü sıcaklıgını hissettiriyor nerdeyse 2 yıldır youtubede izleycinim birde sana danışmak istedim

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Ek olarak bir soğutma takviyesi de yapabilirsiniz. 95 derece fazlasıyla yüksek bir rakam. Siz sıcaklıklara nereden bakıyorsunuz?

KS

Kırık Bıçak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sogutucu var ekstradan msı afterburnerden bakıyorum ama sıcaklık dogru çünkü o sıçaklıgı histediyorum pc ye yaklaşında

birde benim pc laptop reis

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri