Apu laptop önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Merhaba,
Üniversiteye gideceğim için laptop bakıyorum şu anda evde masaüstü sistemim var ama götürmesi sorun olacağı için pek olumlu bakmiyorum. Apu bir laptop önerebilir misiniz? Günlük kullanım ve valorant oynamak için olsa yeterli. Lenovo IdeaPad 3 gördüm de o da pek uygun gelmedi bana.
Fiyat 6500 TL altı olursa çok iyi olur.
Bulduklarım:

Benim düşündüğüm bu: ram i 16 yapabilir miyim? Ve ısınma sorunu vs yaşar mıyım diğerlerine göre. Sadece Valorant oynayacagim zaten birde günlük işler. 
Diğerlerinde 1k fiyat fark yapan nedir değer mi? Benim önceliğim en düşük fiyatlısini almak.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
AMD 'de 3000 serisine inmeyin.

Bu cihazlardan en iyi GPU performansına sahip işlemci 5500U MSI ürünü. İşinizi fazlasıyla görecektir. Ürünü   Amazon.com.tr adresinden alın. Bir sorun olursa karşınızda daha iyi bir muhatap olur.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
AMD 'de 3000 serisine inmeyin.

Bu cihazlardan en iyi GPU performansına sahip işlemci 5500U MSI ürünü. İşinizi fazlasıyla görecektir. Ürünü   Amazon.com.tr adresinden alın. Bir sorun olursa karşınızda daha iyi bir muhatap olur.

Teşekkürler hocam alıyorum o zaman bu laptopu şu an da 7000 TL var fark ettirecek bir laptop var ise onu alayım yoksa satın alıyorum şimdi.

bu da var bu nasıl sizce.

Birde yedek olarak 9000₺'likte laptop önerir misiniz? İlla ki 9k olmasına gerek yok 144HZ monitöre sahip rtx 3050 laptopta iletebilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
MSI 5500U ile bu DELL ürünü arasında seçim yapmanız gerekirse DELL ürünü seçebilirsiniz. INTEL 1135G7 işlemcisi içindeki GPU birimi 5500U içindeki GPU biriminden zayıf ama o cihazdaki MX330 GPU birimi 5500U içindeki GPU biriminden daha iyi sonuçlar verir oyunda. Ayrıca harici bir donanım olması ilerisi için daha iyi bir şey.

1.  
2 cihazda başarılı donanımsal özelliklere sahip. DELL ürününün kasa yapısı daha iyi ama RAM + CPU ve SSD gibi unsurlarda daha az şey sunuyor. 2 cihazda ekran kartını sorunsuz besleyecek işlemcilere sahip. Kararı sizin için donanım mı yoksa kasa yapısı mı önemli buna göre verin. 2 üründe başarılı.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
MSI 5500U ile bu DELL ürünü arasında seçim yapmanız gerekirse DELL ürünü seçebilirsiniz. INTEL 1135G7 işlemcisi içindeki GPU birimi 5500U içindeki GPU biriminden zayıf ama o cihazdaki MX330 GPU birimi 5500U içindeki GPU biriminden daha iyi sonuçlar verir oyunda. Ayrıca harici bir donanım olması ilerisi için daha iyi bir şey.

1.  
2 cihazda başarılı donanımsal özelliklere sahip. DELL ürününün kasa yapısı daha iyi ama RAM + CPU ve SSD gibi unsurlarda daha az şey sunuyor. 2 cihazda ekran kartını sorunsuz besleyecek işlemcilere sahip. Kararı sizin için donanım mı yoksa kasa yapısı mı önemli buna göre verin. 2 üründe başarılı.

İkinci ürün fiyat bakımından daha iyi geldi casper'i alırsam ısınma sorunu yaşar mıyım sizce, ve bu indirim haftaya kadar devam eder mi acaba? Yoksa kendi fiyatı bu mudur? Teşekkürler. Veya Dell de bu ay içinde indirim olur mu acaba.

Ve bu nasıl sizce? 144 hz ekrana da sahip.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Pavilion genelde öneririm ama yukarıdaki DELL ve Casper makine varken bu ürün pek cazip değil. Casper genelde ortalama cihazlar üretiyor. Yani çok ciddi bir sorun yaşayacağınızı sanmam. Zaten genel olarak çoğu F/P laptop ürünü 80-90 derece arasında çalışıyor CPU ve GPU odağında yüke bağlı değişir tabi.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Pavilion genelde öneririm ama yukarıdaki DELL ve Casper makine varken bu ürün pek cazip değil. Casper genelde ortalama cihazlar üretiyor. Yani çok ciddi bir sorun yaşayacağınızı sanmam. Zaten genel olarak çoğu F/P laptop ürünü 80-90 derece arasında çalışıyor CPU ve GPU odağında yüke bağlı değişir tabi.

Valorant oynayacağım için 144 Hz 500 SSD 11.nesil işlemci daha cazip gelmişti. Dell de malzeme kalitesi olarak ne gibi bir üstünlük var tam olarak açıklayabilir misiniz rica etsem?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kasanın malzeme kalitesi ve soğutma dizaynı bir tık daha iyi ama sorun yok Pavilion attığınız ürünü ve benzerlerini çoğunlukla öneriyorum zaten. Onu alabilirsiniz isterseniz almayın demiyorum.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasanın malzeme kalitesi ve soğutma dizaynı bir tık daha iyi ama sorun yok Pavilion attığınız ürünü ve benzerlerini çoğunlukla öneriyorum zaten. Onu alabilirsiniz isterseniz almayın demiyorum.

Peki teşekkürler, bunun içinde bir laptop soğutması önerebilir misiniz? Baya fark yaratıyor ise almak isterim. Bütçe olarak bir şey diyemeyeceğim su an 500 TL ye kadar onerebilirsiniz, ama 300 TL olanlarda 3 derece filan fark ediyorsa hiç bulasmayayim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri