ARK Survival Evolved Geç Açılma Sorunu

MertCooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Uzun zamandır oynamıyordum.Tekrar oynamak için girdim ve tek oyunculu oyna dedim fakat açılması yaklaşık 20 dakika sürdü ve battleye launcher indirmemi falan istedi.İnstall diyip kurup tekrar oyuna giriş yaptım fakat tekrar aynı pencere açıldı.Bu sefer modları çıkarıp açmaya çalıştım.Bu sefer 20 dakika sonra açıldı fakat bu kadar uzun sürmemesi lazım.M2 SSD üzerinde kurulu oyun hatta sil yükle yaptım gene fayda etmedi.Önceden böyle yapmıyordu.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Geç açılmasının sebebi uzun süre oynamamanız ve bir şeyler indirmenizi istemiş oyuna gelmiş güncellemeler değişiklikler buna sebep olabilir belki. Her girişte yapıyorsa oyunu nereden aldınız bilmiyorum ama steam ise dosyaları da doğrulamayı deneyebilirsiniz.

KS

MertCooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Geç açılmasının sebebi uzun süre oynamamanız ve bir şeyler indirmenizi istemiş oyuna gelmiş güncellemeler değişiklikler buna sebep olabilir belki. Her girişte yapıyorsa oyunu nereden aldınız bilmiyorum ama steam ise dosyaları da doğrulamayı deneyebilirsiniz.
Evet steam üzerinden oynuyorum.O zaman ben bir defa daha modsuz girmeyi deneyeyim.Olmadı dosya doğrularım o da olmazsa galiba sorunun sebebi gelen güncelleme diye düşünüyorum.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Evet steam üzerinden oynuyorum.O zaman ben bir defa daha modsuz girmeyi deneyeyim.Olmadı dosya doğrularım o da olmazsa galiba sorunun sebebi gelen güncelleme diye düşünüyorum.
Aynı oyunu oynadım hiç o kadar uzun sürede açıldığını görmedim. Normal Sata SSD ye kuruluydu.

KS

MertCooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Aynı oyunu oynadım hiç o kadar uzun sürede açıldığını görmedim. Normal Sata SSD ye kuruluydu.
Evet hocam bir kere modsuz giriş yaparken çok uzun sürdü fakat 2. girişimde gene eskisi kadar olmasa da 1 dakika içerisinde girdi.O da güncellemeden kaynaklıdır diye tahmin ediyorum.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Evet hocam bir kere modsuz giriş yaparken çok uzun sürdü fakat 2. girişimde gene eskisi kadar olmasa da 1 dakika içerisinde girdi.O da güncellemeden kaynaklıdır diye tahmin ediyorum.
İlk sefer olduğu için dosyaları yüklüyor kuruyor falan gibi işlemlerden olabilirdi belki. Bundan sonraki girişlerde sıkıntı olmazsa sorun çözülmüştür.

KS

MertCooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam başlatma seçenekleri yazdınız mı -high gibi ?
1659862262436.png
Yok hocam şimdi ben eski oynadığım modları ekleyip gireyim dedim fakat sürekli bunu veriyor ve acayip uzn süre bekletiyor bu ekran gelene kadar.Install desem de gene veriyor bu hatayı.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
KS

MertCooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam bu anticheat burada yapmanız gereken Do not ask me again tikini açıp Install a basmanız gerekiyor.
Öyle yaptım zaten hocam fakat sürekli veriyor.Modsuz gireyim dedim tekrar uzun süren yüklemeyi yapıyor sol altta PrimalGameData_BP_PrimitivePlus diye bir şey var onu yüklerken çok uzun sürüyor.Bende şimdi gidip DLC'nin yorumlarına baktım yorumlarda da gördüm çok fazla bekletiyormuş galiba sorun bu DLC'den kaynaklı önceden yapmıyordu nasıl silebilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri