Askerlik De Başıma Gelen Olay

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Ben askerliği jandarma olarak yaptım, Arkadaşlar her cumartesi günü kamuflajlar yıkanıyordu koğuş dan en son ben indim ve çamaşır makinesini ben çalıştırdım içine fazladan deterjan attınca makine köpürmeye başladı. Ben bunun yüzünden ceza yedim Yüzbaşından.

'' Çalışan çamaşır makinesine 30 dakika selam verip özür diledim yanımda Uzman Çavuş zebanı gibi başımda bekliyor '' :D :D

Son düzenleme:

TurkFather

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Asker de mantık mi? arıyorsun kardeşim, Ben tabur içinde bir Uzman çavuşun '' Sırf botları boyanmadı '' Diye ağacın karşısına geçip selam veren Uzman çavuş gördüm.
Bu zamanda normal. Askerlik ya da askerler şu an olması gerektiği gibi değil zaten. Sebebini az çok hepimiz tahmin edebiliyoruzdur.

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
235
Ben askerliği jandarma olarak yaptım, Arkadaşlar her cumartesi günü kamuflajlar yıkanıyordu koğuş dan en son ben indim ve çamaşır makinesini ben çalıştırdım içine fazladan deterjan attınca makine köpürmeye başladı. Ben bunun yüzünden ceza yedim Yüzbaşından.

'' Çalışan çamaşır makinesine 30 dakika selam verip özür diledim yanımda Uzman Çavuş zebanı gibi başımdan bekliyor '' :D :D
Sırf bu yüzden ülkeden kaçabilirim çünkü bedelli de ateş pahası

KS

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Sırf bu yüzden ülkeden kaçabilirim çünkü bedelli de ateş pahası
Askerlik sandığınız kadar kötü değil kardeşim, Her genç gibi Allah nasip ederse sende gideceksin askere yani korkulacak bir durum değil bu askerde tek husus acemi birliğinde bir kişin yaptığı hatayı tüm bölük çekiyor. Ben acemi birlikteyken sağ olsun bizim bölük yerinde durmazdı komutan a derdi bizim bölük b derdi bu yüzden hep ceza yerdik :D Ama acemi birliğin iyi yanı da vardı '' Dostluk , Kardeşlik Arkadaş Ortamı Güzeldi '' bir kişi yüzünden hepimiz ceza yerdik mesela ördek yürüyüşü yaptırırdı komutanlar bize ceza bitince de her birimiz birbirine sarılıp sanki ceza yememiş gibi güle oynaya koğuşa giderdik..

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
235
Askerlik sandığınız kadar kötü değil kardeşim, Her genç gibi Allah nasip ederse sende gideceksin askere yani korkulacak bir durum değil bu askerde tek husus acemi birliğinde bir kişin yaptığı hatayı tüm bölük çekiyor. Ben acemi birlikteyken sağ olsun bizim bölük yerinde durmazdı komutan a derdi bizim bölük b derdi bu yüzden hep ceza yerdik :D Ama acemi birliğin iyi yanı da vardı '' Dostluk , Kardeşlik Arkadaş Ortamı Güzeldi '' bir kişi yüzünden hepimiz ceza yerdik mesela ördek yürüyüşü yaptırırdı komutanlar bize ceza bitince de her birimiz birbirine sarılıp sanki ceza yememiş gibi güle oynaya koğuşa giderdik..
Evet bakalım daha okuyoruz 😁

konuray

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
31
Askeriye disiplin yeridir, öyle dalga geçer gibi kimse kimseye çocukca ceza kesemez.
zaten disiplinli olduğu için öyle ceza kesiliyor.. sana çocukca gibi geliyor ama öyle değil. 30dk selam verip özür dilemek mi istersin 2-3 ay daha fazladan askerlik yapmak mı . olayın mantığı basit. öyle durumda başkalarının karşısında küçük duruma düşüyorsun ve bir daha yapmıyorsun :) komando dansı ördek yürüyüşü yaptırsa 30 dk 1 hafta otururken toton sızlar :)

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094

'' Çalışan çamaşır makinesine 30 dakika selam verip özür diledim yanımda Uzman Çavuş zebanı gibi başımda bekliyor '' :D :D
benim babam adam şanslı 14 ay şöför onbaşı olarak yapmış

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
İlk den soğuk geliyor su sonra alışıyorsun, çok zevkli askere gitmeyen insana tavsiye ediyorum 😄😂
Yeni devreler balık gibidir susuz yaşayamaz. Deli gibi kovayı kıracak kadar köpürtüp su basması başka bir his. :D

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
Ben de jandarma olarak yapmıştım cezaevinde. kapı altında olduğum için 7 gün kamuflaj giyiyordum hafta sonu da yıkayamıyordum yedek kamuflajda vermedikleri için 5 ay boyunca sürekli silmek zorunda kaldım.

konuray

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
31
Ben de jandarma olarak yapmıştım cezaevinde. kapı altında olduğum için 7 gün kamuflaj giyiyordum hafta sonu da yıkayamıyordum yedek kamuflajda vermedikleri için 5 ay boyunca sürekli silmek zorunda kaldım.
acemilik kütahya mı emirdağ mı :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri