Asus F3JR Windows 10 Kurulmuyor

Asus_2007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konu başlığında belirttiğim cihaza Windows 7 üzeri işletim sistemi kurulmuyor.
Bıos en son yayınlanan sürüm kurulu fakat boot ekranı geldiğinde hata verip reset atıyor cihaz.

Bir çözümü var mı ?

Cihazın özellikleri:
Intel Core 2 Duo T5600 1.83Ghz işlemci
3 GB Ddr2 667 Mhz Ram
ATI Radeon X2300 128Mb Ekran Kartı
250GB 5400 Rpm HDD

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ben durumu tam olarak anlamadım. BIOS BOOT ekranı değil Windows 10 USB cihazının BOOT ekranında değil mi? Ayrıca hata nedir? Cihaz eski olduğundan UEFI Windows kurmaya çalışıyorsanız sorun o olabilir. Eski sistemler için RUFUS yazılımından Windows hazırlığını GPT değil MBR olarak hazırlamanız gerekiyor eğer böyle değilse böyle yapıp deneyin.

KS

Asus_2007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rufus ile iso dosyasını mbr olarak yazdırıyorum onda bir sıkıntı yok fakat windows kurulum boot ekranı geldikten kısa süre sonra hata verip ( :( Surat çıkıyor) reset atıyor cihaz.
Windows 7 de bir sıkıntı olmadan kuruluma geçiyor.

ozberk68

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Maalesef aynı sorunu bende yaşadım. Win 7 64 bit kurdum.(USB İle).Onu kullanıyorum.Ne yaptıysam 32 bit veya 64 bit win10 kuramadım. Başka pc de HDD e win 10 kurup cihaza taktım o da olmadı. Makina yemedi :)  LG nin X110 netbookuna bile win 10 kuruluyor bu makinenin anakartı kabul etmiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kullandığınız Windows dosyası sorunlu olabilir. Windows 'un kendi sitesinden Windows 10 Pro 64Bit indirmesi yapıp bahsettiğim Rufus ile yazdırma işlemini yine tekrar edin. Zaten bu şekilde yapıyorsanız BIOS ayarlarınızdan BOOT ayarlarınızı UEFI format atacaksanız UEFI seçin ve Rufus ayarlarını GPT olarak yazdırın veya Legacy mod yapıp Rufus ayarlarını MBR olarak yazdırıp deneyin.  

Ayrıca USB belleğinizde bir sorun olabilir okuma kesilmesi veya anakartta soket arızası vs. olabilir. Farklı USB bellek ve farklı soketlerde deneyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri