Asus Fx506li-hn085 Valorant düşük FPS

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Merhaba,
Laptopta tüm driverlarım güncel ve son sürüm. Armoury Crate'ten de performans ve turbo modunu denedim fakat buna rağmen fps değerlerim çok değişik sürekli değişiyor. 200 de görüyor 90 a da iniyor. Fakat bu 144 hz bir monitör Nvidia refleks vs. bende rekabetçi oyun oynadığım için bundan yararlanmak istiyorum. FPS Arttırmak için ne yapabilirim Ram'in 7gb a kadar kullanıldığını gördüm. Oyun ayarlarım en düşükte zaten sadece Nvidia refleks açık ve çok izlekli görselleştirme. 2x8 ram yaparsam kesin olarak sürekli 144fps ve üstü alır mıyım? Sonuçta 1650 Ti yüksek bir ekran kartı fakat League of Legends oyununda bile 100fps civarı alıyorum mobil versiyon olduğu için mi böyle? Cihazda 90 dereceleri görüyor turbo moda aldığımda. Fanlarda baya gürültülü çalışıyor yani ama fps e etkisi yok sadece cihazı ısıtıyor :D

Not cihazımı windows 11'e yükselttim. Windows 10'da da değerler aynıydı belki 11'de daha iyi olur diye düşündüm ama olmadı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Önceden söylemem gerek RAM sayısı 1 adetten 2 adete çıkarsa gözle görülür bir FPS artışınız olur ancak şu kadar artar gibi bir değer vermek mümkün değildir.

Sıcaklık değerinin yüksekliği frekanslarınızı düşürüyor olabilir. CPU ve GPU odağında frekanslarınızı MSI Afterburner gibi bir yazılımla kontrol edin. GPU ve CPU ısısı artınca frekans düşüyor mu bakın.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Önceden söylemem gerek RAM sayısı 1 adetten 2 adete çıkarsa gözle görülür bir FPS artışınız olur ancak şu kadar artar gibi bir değer vermek mümkün değildir.

Sıcaklık değerinin yüksekliği frekanslarınızı düşürüyor olabilir. CPU ve GPU odağında frekanslarınızı MSI Afterburner gibi bir yazılımla kontrol edin. GPU ve CPU ısısı artınca frekans düşüyor mu bakın.

Tamamdır teşekkürler hocam Windows 10 geri döndüm o şekilde deneyeceğim. Şu turbo mod vs arasinda geçiş yaparken güç durumunu düzeltmesini engelleyebilir miyiz bilginiz var mi

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:

Hocam ekran kartım ısınmıyor 60 derece filan işlemci 90 derecede geziyo fps drop bile yapıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
CPU o ısılara çıktığında oluyorsa sorun ısıdır. Bu durumda öncelikle cihazın temizlik ve macun bakımlarının yapılması ve gerekirse bir soğutucu alınması işe yarayabilir.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
CPU o ısılara çıktığında oluyorsa sorun ısıdır. Bu durumda öncelikle cihazın temizlik ve macun bakımlarının yapılması ve gerekirse bir soğutucu alınması işe yarayabilir.
Galiba garantiye göndermem gerekicek, 1 tane indirilmeyen intel driver vardı uhd için galiba onu kurdum cihaz yeniden başlatıldı aynı ısılarda donma sorunu düzeldi. önceden %100 cpu oluyordu şimdi %45 50 oluyor gpu da 20 ydi 50 oldu düzeldi sanırım. Önceliğim ram almak mı olmalı sizce yoksa soğutucu mu. Veya cihaz yeni olmasına rağmen termal macun sürülmesi mi gerekir, servislerde kaliteli macunlar sürülmüyor mu acaba.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Cihazı alalı ne kadar oldu bilmiyorum ama en az 1 yıl geçmesi lazım temizlik ve macun gibi durumlar için.

Önceliğiniz RAM almak olsun. Soğutucuya son durumda ihtiyacınız yok gibi duruyor.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Cihazı alalı ne kadar oldu bilmiyorum ama en az 1 yıl geçmesi lazım temizlik ve macun gibi durumlar için.

Önceliğiniz RAM almak olsun. Soğutucuya son durumda ihtiyacınız yok gibi duruyor.

Ram'im bu şekilde hangi ürünü almamı önerirsiniz? 3200 mhz miş bu arada bende ki 2900 olarak çalışıyor ama. Ai tweaker falan yoktu biosta Xmp profile ayarlayamadım.
Ram olarak bunu önermişler birde aynı laptop ile kullanan bir kişi önermiş.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Micron marka 3200MHz CL22 1.2V bir bellek kullanıyorsunuz. Markası önemli değil benzer özelliklerde bir bellek almanız yeterlidir. Önerilen Kingston bellek 3200MHz CL22 1.2V yani aynı özelliklerde. Yani kullanılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri