umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Arkadaşlar selam. Monitörümde ghosting olduğunu daha önce başka bir konuda söylemiştim, ilk başlarda rahatsız etmiyordu fakat farkettim ki gözümü ve sağlığımı iyi etkilemiyor. Göz numaram büyük olduğu için ve ghostingin o yarattığı etkiden dolayı başım ağrıyor ne zaman monitöre baksam. Önceki ips panel ghosting olmayan monitörümde böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım fakat şuan cidden gözlerim çok acıyor o kaydırırken çıkan görüntü bozukluğundan dolayı. Bu durumu ASUS desteğe mail yolu ile belirttim ve sağlığımın olumsuz şekilde etkilendiğini ayrıca ürünü tam olarak kullanamadığıma değindim. Gaming.gen ve diğer sitelerin de vermiş olduğu 14 günlük iade sürem doldu maalesef. İşten dolayı götürme fırsatım olmadı. Asus müşteri hizmetlerini aradığımda asusun iade süresinin 6 ay olduğunu, eğer iade durumu olursa iade ile ilgili bir belge verilip o belge ile iade yapıldığı söylendi. Daha önce bu süreçleri yaşayan, iade süresi dolduktan sonra iade edenler oldu mu ? süreci biraz anlatır mısınız. Veya böyle bir şey var mı ? iade edebilir miyim ? umarım beni dinlerler çünkü cidden oyun oynamaktan ziyade gözlerim çok etkileniyor bu ghosting yüzünden. Sanırım bir daha asla VA panel almayacağım...

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
arkadaşlar yardım edebilecek veya bilgisi olan yok mu ?

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
14 günlük iade süresi dolduysa zor gibi, asusa has böyle bir iade durumu varsa eğer (ki hiç duymadım bunu) çünkü 6 ay uzun bir süre ciddi şekilde suistimal edilebilir, satıcı ile iletişime geçin kabul etmezse ki büyük ihtimalle etmez. Asus müşteri hizmetleri ile görüşün onların direktifleri ile iade sürecini birlikte yönetin başka bir çözümü olduğunu sanmıyorum. En kötü ihtimalle ürünü satıp başka bir ürün alırsınız

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
ASUS size belge verdikten sonra mı iade gerçekleşecek tam olarak o kısmı anlamadım.

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
şikayetvar'dan bir ss. doa ile iade sunmuşlar

Ekli dosyalar

• resim_2022-08-29_001901009.png
    resim_2022-08-29_001901009.png
    61.8 KB · Görüntüleme: 24
KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Eğer öyleyse üretici firmanın sözünün geçeceğini düşünüyorum. Umarım iade edebilirsiniz.
umarım hocam. bu sabah aradığımda onlara yazdığım mailin incelemeye alındığını, sonrasında bana geri dönüş yapılıp 72 saat içerisinde UPS ile teslim alınacağını ve kontrollerin gerçekleştirilirip gerekli durumun uygulanacağı söylendi. eğer iade veya ips panel değişikliği olmaz ise ürünü ikinci el satıp üstüne para koyup başka monitör geçeceğim sanırım... ürün kötü değil fakat gözlerim hassas ve bana uygun panel tipi va değil onu anladım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri