Asus Laptop Isınma Sorunu

Cübbeli Naruto Hoca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam ben asus tuf f15 fx506lhb modeli olan bir laptop kullanıyorum ve çok ısınıyor. Thermal grizzli'nin 12.5w/mk'lık termal macunu kullandığım halde laptobum oyunlarda çok ısınıyor ve drop yememe sebep oluyor. Resimdeki gibi laptop kapağı kapalı olduğunda işlemci sıcaklığım 95°-100°,ekran kartı sıcaklığım ise 85°-90° derece arasında değişiyor. Kapağı açtığım zaman işlemci 80°-85°,ekran kartı ise 65°-70° derece arasında gidiyor. Kapak fanın hava almasını engelliyor. Ne yapabilirim acaba

Ekli dosyalar

• IMG-20240427-WA0003.jpeg
    IMG-20240427-WA0003.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG-20240427-WA0000.jpeg
    IMG-20240427-WA0000.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20240428_143044.jpg
    IMG_20240428_143044.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 5

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Hocam ben asus tuf f15 fx506lhb modeli olan bir laptop kullanıyorum ve çok ısınıyor. Thermal grizzli'nin 12.5w/mk'lık termal macunu kullandığım halde laptobum oyunlarda çok ısınıyor ve drop yememe sebep oluyor. Resimdeki gibi laptop kapağı kapalı olduğunda işlemci sıcaklığım 95°-100°,ekran kartı sıcaklığım ise 85°-90° derece arasında değişiyor. Kapağı açtığım zaman işlemci 80°-85°,ekran kartı ise 65°-70° derece arasında gidiyor. Kapak fanın hava almasını engelliyor. Ne yapabilirim acaba
Hangi oyunda hangi ayarlarda ?

KS

Cübbeli Naruto Hoca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Doğru şekilde uyguladığınıza emin misiniz ?
Evet eminim ama ben genede bir tane daha termal macun alıcam thermal grizzli'nin. Ama değiştirsem de yine ısınacak. Benim düşüncem alt kasanın fan kısmı kapalı ve hava almıyor. Alt kasayı açtığımda ise hava alıyor ve sıcaklık düşüyor. Alt kasanın fan gelen kısmını açmam lazım nasıl yapıcam bilmiyorum.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Garanti durumu nedir? Açtığınıza göre sanıyorum garantide değil.

Şu sayfada asus tuf f15 fx506lhb modeli için sıcaklıklarla ilgili genel çözümler var önce bir göz atın isterseniz

Daha radikal bir çözüm sunuyorlar:

Başka bir Asus modeli, yüksek sıcaklıklar, havalandırma için fiziksel değişiklik yapıyor.

Arka kapaktaki altıgen baklava desenindeki kutucuklardaki ince şeritler.

Burada hizalama önemli olacak.
Ayrıca bu aşamaya gelmeden laptoplar için üretilen özel soğutucuların ne gibi iyileşme sağlayacağına da bakmak lazım.

(Plastik şeritler kırılıp çıkarıldıktan sonra geri takılamayacaktır.)

KS

Cübbeli Naruto Hoca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Garanti durumu nedir? Açtığınıza göre sanıyorum garantide değil.

Şu sayfada asus tuf f15 fx506lhb modeli için sıcaklıklarla ilgili genel çözümler var önce bir göz atın isterseniz

Daha radikal bir çözüm sunuyorlar:

Başka bir Asus modeli, yüksek sıcaklıklar, havalandırma için fiziksel değişiklik yapıyor.

Arka kapaktaki altıgen baklava desenindeki kutucuklardaki ince şeritler.

Burada hizalama önemli olacak.
Ayrıca bu aşamaya gelmeden laptoplar için üretilen özel soğutucuların ne gibi iyileşme sağlayacağına da bakmak lazım.

(Plastik şeritler kırılıp çıkarıldıktan sonra geri takılamayacaktır.)

Teşşekkür ederim denicem bunu büyük ihtimalle çözülür sorunum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri