Asus Prime A520M-E Am4 Soket Anakart

MoyNnSaLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar

Asus Prime A520M-E AM4 Soket Anakartına sahibim.Bende hali hazır da james donkey jd512 ssd bulunmakta.

Alan yetmediğinden dolayı 1 tb lık bir m2 ssd daha almayı düşünüyorum.

Sorum anakartım 2 adet m2 ssd yi destekliyor mudur?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Merhabalar

Asus Prime A520M-E AM4 Soket Anakartına sahibim.Bende hali hazır da james donkey jd512 ssd bulunmakta.

Alan yetmediğinden dolayı 1 tb lık bir m2 ssd daha almayı düşünüyorum.

Sorum anakartım 2 adet m2 ssd yi destekliyor mudur?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
1 M2 yeri mevcut

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Peki , depolama alanı için hangi türden ssd almamı tavsiye edersiniz ?

Tam soruyu anlamadım ama alacağınız SSD;
Eğer elinizdeki NVMe JamesDonkey harddiski tutacaksanız SATA 3 bir ssd almanız gerekiyor.
Eğer NVMe yi yüksekltemek istiyorsanız PCIe 3.0 bir NVMe alabilirsiniz.

KS

MoyNnSaLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer elinizdeki NVMe JamesDonkey harddiski tutacaksanız SATA 3 bir ssd almanız gerekiyor.
elimde ki jamesdonkey ssdsi kalcak.Ama bi tane daha m2 ssd almak istiyorum.2 sini beraber kullanabilir miyim?

bunu almak istiyorum jamesdonkey ssd ile beraber kullanabilir miyim?

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Jamesdonkey m2 değil dimi ? Bu gönderdiğin ürünü ilk defa duydum. Kingston veya Samsung baksan daha iyi olur. Kioxia veya MSI da olabilir Kingston dışında diğerlerini kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

KS

MoyNnSaLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Jamesdonkey m2 değil dimi ? Bu gönderdiğin ürünü ilk defa duydum. Kingston veya Samsung baksan daha iyi olur. Kioxia veya MSI da olabilir Kingston dışında diğerlerini kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
m2 olduğu yazıyor.Bunun okuma ve yazma hızı çok ondan tercih ettim ve en ucuzlarından biri markasının da kötü olduğunu düşünmüyorum.

Ekli dosyalar

• jm.png
    jm.png
    5.1 KB · Görüntüleme: 6

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
m2 olduğu yazıyor.Bunun okuma ve yazma hızı çok ondan tercih ettim ve en ucuzlarından biri markasının da kötü olduğunu düşünmüyorum.

Senin elinde zaten 1 adet M2 var. Anakartında da 1 adet soket var. İkinci harddisk olarak M2 SSD takamazsın. Sen SATA SSD bakacaksın.

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Ekran kartın pci slotunu kapatmıyor ise böyle bir aparat ile takabilirsin ama hızını nasıl etkiler bilemiyorum.

HBC00000AXB1F[/URL]

[/URL]

Bunların verimini hiç bilmiyorum. Birde uyumluluk durumu da sıkıntı olabilir. Bence düz bir ssd al geç. Oyunlarını ve sistemini m2 ye kur dosyalarının ssd de tut.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Bunların verimini hiç bilmiyorum. Birde uyumluluk durumu da sıkıntı olabilir. Bence düz bir ssd al geç. Oyunlarını ve sistemini m2 ye kur dosyalarının ssd de tut.
Büyük ihtimal slotların üzerine gelmiştir zatem ekran kartı, aynı boyutlarda kendi anakartımda wifi adaptörünü uzatma ile zor takmıştım, yeni ekran kartı alınca port artık hiç gözükmüyor, altında kaldı.

KS

MoyNnSaLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bunu alsam kullanabilir miyim m2 ile beraber

Büyük ihtimal slotların üzerine gelmiştir zatem ekran kartı, aynı boyutlarda kendi anakartımda wifi adaptörünü uzatma ile zor takmıştım, yeni ekran kartı alınca port artık hiç gözükmüyor, altında kaldı.
bunu alsam kullanabilir miyim m2 ile beraber

Farway

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri