Asus Radeon rx 570 8GB Öneri talebi

HakanKorkz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba dostlar başlıkta da yazdığım gibi Asus Radeon rx 570 8GB ekran kartım var bu ekran kartına nasıl bir Monitör önerisinde bulunursunuz ben freelencer olarak web back-end yazılımcısıyım işim gereği büyük bir monitör düşünüyorum ve renkler konusunda tatmin eden bir şey olmalı minimum 31 inç bir monitör düşünüyorum maksimum 42 inç aralığın da olmasını düşünmüştüm sizce bu düşüncem uygun bir düşünce mi? monitör seçerken hangi noktalara tercih etmeliyim bütçe konusuna da gelecek olursak 7k-10k arası bir bütçe ayırdım bu bütçemin en fazla 2k daha ekleyebilirim üstü beni aşar dostlarım önerileiniz nedir...

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhaba dostlar başlıkta da yazdığım gibi Asus Radeon rx 570 8GB ekran kartım var bu ekran kartına nasıl bir Monitör önerisinde bulunursunuz ben freelencer olarak web back-end yazılımcısıyım işim gereği büyük bir monitör düşünüyorum ve renkler konusunda tatmin eden bir şey olmalı minimum 31 inç bir monitör düşünüyorum maksimum 42 inç aralığın da olmasını düşünmüştüm sizce bu düşüncem uygun bir düşünce mi? monitör seçerken hangi noktalara tercih etmeliyim bütçe konusuna da gelecek olursak 7k-10k arası bir bütçe ayırdım bu bütçemin en fazla 2k daha ekleyebilirim üstü beni aşar dostlarım önerileiniz nedir...
31 inç monitörü 1080p kullanırsanız Minecraft gibi kullanırsınız yani 2k ve üstü olmalı bence monitörünüz link atıp monitör öneremiyorum maalesef RX 570le 2k oyun oynamayın hocam.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
31 İnç bile bence çok büyükken 42 inç için hiç gerek yok diyebilirim. O ekran kartı için 1080p uygun olur ama yazılım grafik gibi işlerde ve o kadar büyük monitörde 1080p pixel pixel olacağından 2K monitör alınabilir.

165/144Hz monitör de önerebilirim ama zaten iş için kullanacaksınız 2K da oyun oynatmaz yine de isterseniz önerebilirim ama onların fiyatı da doğal olarak artıyor 9k civarındalar.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
31 İnç bile bence çok büyükken 42 inç için hiç gerek yok diyebilirim. O ekran kartı için 1080p uygun olur ama yazılım grafik gibi işlerde ve o kadar büyük monitörde 1080p pixel pixel olacağından 2K monitör alınabilir.

165/144Hz monitör de önerebilirim ama zaten iş için kullanacaksınız 2K da oyun oynatmaz yine de isterseniz önerebilirim ama onların fiyatı da doğal olarak artıyor 9k civarındalar.
Katılıyorum.Eğer 27 inç kabulde 27 içme 2k 144hz/165hz oyuncu monitörleri var ve renkleri de kötü değil hem de bu fiyatlara.

KS

HakanKorkz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
27 inç de düşünebilirim elbette ilerde ek bir monitör alıp çift ekran edebilirim de

KS

HakanKorkz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
benim maksattım en iyi sonucu performans almak meonitörüm ve ekran kartından

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
AMD Rayzen 5 2600 işlemcim var bu dediğinizi yapmam için işlemci de değişmem gerekmez mi?
O işlemci ile RX6600 oyunlarda darboğaz yapar. Normal kullanımda öyle bir sorun olacağını sanmam ama RX6600 ile darboğaz yaptığında bile oyunda RX570 e göre daha fazla FPS alırsınız.

@APRİLİKUKA 2K da zaten o kart ile oyun oynanmaz herhalde. Normal kullanımda bilgim yok ama GPU ağırlıklı bir şey olacağını sanmadığımdan bence darboğaz da olmaz.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Çözünürlük artıkça ekran kartına binen yük artar ve 1080p de bile kullansanız o kadar çok darboğaz olmaz..

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
O işlemci ile RX6600 oyunlarda darboğaz yapar. Normal kullanımda öyle bir sorun olacağını sanmam ama RX6600 ile darboğaz yaptığında bile oyunda RX570 e göre daha fazla FPS alırsınız.
Hocam 2k kullanılacak ya sistem.

KS

HakanKorkz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim güzel yorumları güzel etiğimiz istişareler için fakat tek bir monitör linki paylaşıldı daha fazla beklerdim bir iki seçenek daha..

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim güzel yorumları güzel etiğimiz istişareler için fakat tek bir monitör linki paylaşıldı daha fazla beklerdim bir iki seçenek daha..
Ben dediğimi tekrar diyorum attığımı alıp yanına bir de rx 6600 alırsanız 10000 tl lik renk özelinde bir monitör almaktan daha mantıklı olucaktır şu an samsung galaxy j1 den yazıyorum tula basınca bile geç yazıyor link atamam fakat asus tuf 170hz 2k 27" diye aratırsanız karşınıza çıkan monitör attığım monitörün rakibidir.Ona da bakabilirsiniz.İşlenci darboğaz konusunda işlemciye odaklı yani cs valorant gibi oyunlarda 2k da darboğaz olmayacağını düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri