Çözüldü Asus Rog Strix 3080'i Beslemesi İçin PSU Önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba Dostlar,

Tüm forumdaşlarıma selamlar. Bu gün itibariyle sistemime yeni bir ekran kartı aldım ve ekran kartını besleyecek bir PSU ya ihtiyacım var bu konuda bulunmaz hint kumaşı değil ucuz ama kaliteli bir ürün arıyorum :)

Sistemimdeki en iyi parçam şu an 3080 diğer parçalarıda güncelleyeceğimi göz önüne alarak 1000w civarı düşünüyorum ama çok araştırdım bulamadım. Sistemimi aşağıda listeliyorum, bana öneride bulunursanız sevinirim.

Sistemim 2020 de PChocası ekibinin paylaştığı "S Class 1.0"

İşlemcim ryzen 5 3600
Anakart ASUS PRIME B550M-A WIFI II
Sıvı Soğutucu Cooler Master Masterliquid 240mm Lite
RAM Corsair 32GB Vengeance 3000MHZ

Şuanki ekran kartım 3060 sistemim yeteri şekilde destekliyor ve rahatlıkla kullanım gerçekleştiriyordum ama artık güncelleme zamanı geldiği için ekran kartımı sıfır bir 3080 ile değiştirmeye karar verdim.

3080 için uyumlu GOLD sertifikalı bir PSU önerisi istiyorum sizden. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Merhaba Dostlar,

Tüm forumdaşlarıma selamlar. Bu gün itibariyle sistemime yeni bir ekran kartı aldım ve ekran kartını besleyecek bir PSU ya ihtiyacım var bu konuda bulunmaz hint kumaşı değil ucuz ama kaliteli bir ürün arıyorum :)

Sistemimdeki en iyi parçam şu an 3080 diğer parçalarıda güncelleyeceğimi göz önüne alarak 1000w civarı düşünüyorum ama çok araştırdım bulamadım. Sistemimi aşağıda listeliyorum, bana öneride bulunursanız sevinirim.

Sistemim 2020 de PChocası ekibinin paylaştığı "S Class 1.0"

İşlemcim ryzen 5 3600
Anakart ASUS PRIME B550M-A WIFI II
Sıvı Soğutucu Cooler Master Masterliquid 240mm Lite
RAM Corsair 32GB Vengeance 3000MHZ

Şuanki ekran kartım 3060 sistemim yeteri şekilde destekliyor ve rahatlıkla kullanım gerçekleştiriyordum ama artık güncelleme zamanı geldiği için ekran kartımı sıfır bir 3080 ile değiştirmeye karar verdim.

3080 için uyumlu GOLD sertifikalı bir PSU önerisi istiyorum sizden. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
Hocam bütçeyi de yazarsanız daha doğru öneriler yapılabilir, eğer aşarsa 850 de rahatlıkla doyurur o sistemi diye düşünüyorum

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Merhaba öncelikle. 850w rahatlikla besler sistemi diye düşünüyorum. illa 1000w olsun isterseniz ucuz ama kaliteli biraz bakmak gerekebilir. Butce nedir

KS

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bütçe konusunda 2500 civarı olarak ayarladım. hatta 850w olarak NZXT'nin bir ürününü buldum. 1000w dememin sebebi besleyip beslemeyeceğini bilmediğimden :) ryzen 7 5700x'e geçiş yapmayı düşünüyorum ilerleyen zamanda.

" "

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Rahat besler bahsedilen w degerleri. Butceniz de iyi ugur hocam kaliteli bir öneri sunar

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bütçe konusunda 2500 civarı olarak ayarladım. hatta 850w olarak NZXT'nin bir ürününü buldum. 1000w dememin sebebi besleyip beslemeyeceğini bilmediğimden :) ryzen 7 5700x'e geçiş yapmayı düşünüyorum ilerleyen zamanda.

" "
Nzxt güzel marka üzmez sizi ben 850 watt destekleyeceğini düşünüyorum. Bilgisayar yakınında olmadığımdan fiyat analizi yapamadım gören oldugunda muhakkak öneri sunacaktır

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130

bunlar var öncelik olarak uğur hocamızın da güncel önerdiği kaliteli psulardir.
1000w için bakindim ancak kaliteli ürünler min. 3500Tl'den başlıyor fiyatları

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151

Ben şahsen 3.Psu yu tercih ederim Tayvan malı gayet kaliteli ve başarılıdır. Yakın bir arkadaşım 750W +80 kullanıyor gayet memnun hiç bir sorunu yok tavsiye ederim.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881

Listedeki 3 ürün de kaliteli işinizi görecektir, illa 1000 watt diyorsanız bütçe hocamın dediği gibi biraz aşıyor kaliteli markalarda.

KS

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Sharkoon incelemesinde de oldukça olumlu olduğunu gördüm uygun fiyatı da hesaba katarak bu ürünü tercih ettim. Tekrar teşekkürler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Sharkoon incelemesinde de oldukça olumlu olduğunu gördüm uygun fiyatı da hesaba katarak bu ürünü tercih ettim. Tekrar teşekkürler
Alman malıdır pişman etmez başarılı üründür.

Hayırlı olsun diyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri