Asus TUF gt301 kasa aşırı fan sesi

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi elimde asus tuf gt301 kasa mevcut. Normal durumlarda ara sıra ama oyun oynarken sürekli egzoz fanından traktör gibi ses gibi geliyor. bunun bir çözümü var mıdır ? bu kasadan kullanan arkadaşlar veya bilgili insanlar yardımcı olursa çok sevinirim çok canımı sıkmaya başladı çünkü. şimdiden teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Fan titriyor olabilir bir kontrol edin fanı dönmesini engelleyen bir şey veya bir kablo vs. sürtüyor mu bakın. Ayrıca montajını kontrol edin fan sallanıyor mu boşluğu var mı bakın.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Traktör gibi ses çıkarıyorsa kablo vs değiyordur yada tam oturmamıştır fan yuvasına.

KS

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Traktör gibi ses çıkarıyorsa kablo vs değiyordur yada tam oturmamıştır fan yuvasına.
Fan titriyor olabilir bir kontrol edin fanı dönmesini engelleyen bir şey veya bir kablo vs. sürtüyor mu bakın. Ayrıca montajını kontrol edin fan sallanıyor mu boşluğu var mı bakın.
traktör gibi derken yanlış bir ifade kullanmışım. ekstra bir ses yok ama fan çok fazla ses çıkartıyor asusun armoury crate uygulamasından fan hızını sessize indiriyorum o zaman güzel. ama kendisi sürekli değişiyor ve tam hıza cıkıyor çok fazla ses çıkartıyor çok rahatsız ediyor onu soylemek istedim bilmem anlatabildim mi :(
traktör gibi derken yanlış bir ifade kullanmışım. ekstra bir ses yok ama fan çok fazla ses çıkartıyor asusun armoury crate uygulamasından fan hızını sessize indiriyorum o zaman güzel. ama kendisi sürekli değişiyor ve tam hıza cıkıyor çok fazla ses çıkartıyor çok rahatsız ediyor onu soylemek istedim bilmem anlatabildim mi :(

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Egzoz fanı farklı 4 pin porta bağlayıp anakart üzerinden hızını sabitleyebilirsiniz. Çözüm bu gözüküyor. Onun dışında ARGB olsun derseniz ben silverstone air blazerden baya memnunum. Arctic de bakılabilir .

KS

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Egzoz fanı farklı 4 pin porta bağlayıp anakart üzerinden hızını sabitleyebilirsiniz. Çözüm bu gözüküyor. Onun dışında ARGB olsun derseniz ben silverstone air blazerden baya memnunum. Arctic de bakılabilir .

BIOS üzerinden fana sıcaklık ve devir ayarı yapın. Yazılımdan yapmayın. Ayrıca sabit devirde yapılabilir @BatuhanKLC söylemiş zaten.

üstadlar biraz acemiyimde devir sabitleme nasıl yapıcam tam olarak açıklama veya açıklayıcı bir videoya falan yönlendirme şansınız var mı anakart kabloları falan hiç anlamam ben :(

KS

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Ekli dosyalar

• D0D7AAC3-399F-4843-97C7-A8D8BD348E9C.jpeg
    D0D7AAC3-399F-4843-97C7-A8D8BD348E9C.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 77

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
CHA seçiliyken alttaki ayarlardan Manuel seçeneğini seçin. Eğrileri sabit bir değer vermek istiyorsanız bir çizgide dizin. Yok sıcaklığa göre % değeri vermek istiyorsanız ona göre ayarlayın. Apply seçeneğine basıp ayarları kaydedin ve F10 ile BIOS 'a kaydedip ESC ile çıkış yapın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri