ATX Kasama 360mm soğutucu sığmama sorunu

Laksed

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler.

bu kasayı ve

bu soğutucuyu aldım. Fakat montaj için verdiğimiz adam sığmadığını söyledi. Daha önce bu kasayı kullanan birisi

bu soğutucu ile gayet güzel sığdırmış ve sistemi kurmuştu. Hatta fotoğrafını da ekleyeceğim. Fakat montaj için verdiğimiz adam yine aşağı ekleyeceğim fotoyu atarak sığmadığını söyledi ve yeni kasa almamız gerektiğini söyledi. Bunun bir takılma yolu var mıdır yoksa gerçekten yeni kasa almam mı lazım?

Ekli dosyalar

• pc hocası soru2.jpg
    pc hocası soru2.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 9
  • pc hocası soru.jpg
    pc hocası soru.jpg
    234.2 KB · Görüntüleme: 9
Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
İlk fotoğraftaki soğutucu Lian Li GALAHAD modeline ait. O soğutucu fan dahil toplamda 52mm kalınlığa ve 39.8cm uzunluğa ve 12.4cm genişliğe sahip.

2. fotoğraftaki ürün ARCTIC 360mm modeli ki bu model fan dahil toplamda 63mm kalınlığa ve 39.8cm uzunluğa ve 12cm genişliğe sahip.

ARCTIC ürün sadece kalınlık olarak fazla. Yani aşağı doğru anakartın kendisine veya RAM modüllerine çarpabilir, yani bu şekilde sığmayabilir sadece. Uzunluk ve genişlik olarak GALAHAD ile aynı olduğu için ve ilk resimde GALAHAD 360mm ürün sığdığı için kasaya o konuda bir sorun yaşatmaz.

Özetle montajı 2. resimde öne anakart ve RAM takıldıktan sonra kontrol etmelisiniz ki sığıyor mu sığmıyor mu net anlaşılsın. Böyle yanlış ilerleniyor.

KS

Laksed

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben de dediğiniz gibi araştırdıktan sonra sadece kalınlık olarak 1cmye yakın farkı olduğunu gördüm. Fakat montajlayan adam direkt olarak arayıp soğutucu bu kasaya sığmıyor yanda 1 cmlik boşluk kalması lazım ama kalmıyor falan gibi bir şey demiş anlamadım. Ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Dediğiniz gibi bi anakart ve rami takmasını söyleyip denemesini rica edeceğim sanırım

KS

Laksed

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlk fotoğraftaki soğutucu Lian Li GALAHAD modeline ait. O soğutucu fan dahil toplamda 52mm kalınlığa ve 39.8cm uzunluğa ve 12.4cm genişliğe sahip.

2. fotoğraftaki ürün ARCTIC 360mm modeli ki bu model fan dahil toplamda 63mm kalınlığa ve 39.8cm uzunluğa ve 12cm genişliğe sahip.

ARCTIC ürün sadece kalınlık olarak fazla. Yani aşağı doğru anakartın kendisine veya RAM modüllerine çarpabilir, yani bu şekilde sığmayabilir sadece. Uzunluk ve genişlik olarak GALAHAD ile aynı olduğu için ve ilk resimde GALAHAD 360mm ürün sığdığı için kasaya o konuda bir sorun yaşatmaz.

Özetle montajı 2. resimde öne anakart ve RAM takıldıktan sonra kontrol etmelisiniz ki sığıyor mu sığmıyor mu net anlaşılsın. Böyle yanlış ilerleniyor.
Ben bir de belki kasanın kendi fanlarına çarpar onları engeller diye düşünmüştüm fakat onlara çarpma gibi bir durumda yok fotoğraftan bakıldığı üzere

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri