Avea inTouch 3 Yazılım Güncelleme

mcetinyamac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar arkadaşlar.
Mevcut kullandığım telefon Avea inTouch 3 ve android versiyonu ise Android 4.2.2 (Jelly Bean).
Telefona 4.2.2 den sonra güncelleme gelmemiş. Yükseltmek için küçük bir araştırma yaptım böyle bir site buldum açıklamalarda "MTK6572 Yongaseti Tabanlı sistemler gibi" bir yazı mevcut. Avea inTouch 3 ün yongaseti de MediaTek MT6572. Bu güncelleme(Lollipop 5.1.1) yapılabilir mi. Eğer yapılırsa telefonda sorun oluşur mu.
Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Elinizdeki cihaza önce ROOT atacaksınız ki telefonun genel olarak tüm yazılımsal özelliklerine ve ekstra kurulumlarına izin vermeme gibi bir sorun ortadan kalksın. Cihaza ROOT atmak cihazı tüm güvenlik önlemlerinden dışarı çıkartır yani artık o cihaz banka , edevlet vs. gibi işlemler için güvenli değil demektir. Bu ROOT işlemini yapınca sizin bulduğunuz android sürümü sizin cihaza uygun görünüyor yüklenebilir. Gel gelelim oluşabilecek sorunlara ki ilk başta güvensiz bir cihaz kullanacaksınız ROOT atılmadan dışarından işletim sistemi kurulamadığı için sonrasında cihaza bu android yüklemesini yaptığınızda işlem sırasında sorunlar olabilir uyum sorunları vs. ki bunun sebebi bulduğunuz sürüm cihaza yönelik değil genel platforma yönelik sürüm cihazda bir sorun çıkabilir yüklemede kesin değil tabi bu. Kurulum sorunsuz olsa bile sonrasında da performans sorunları olabilir yani genel olarak oluşabilecek sorunlar bunlar. Ben bu tarz işlemleri genelde sorumluluk almamak için işlem sırası vs. şeklinde anlatmam yani yardım isterseniz ben yardım edemem. Ama genel olarak olayı anlattım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri