Çözüldü B450 S2h Anakarta Bios güncellemesi nasıl yapabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yok o değil bir yerden seri numarası ile üretim tarihine bakılıyordu hatırlayamadım ama.
CMD üzerinden systeminfo kodu ile genel bilgilere erişilebilir ama sistem açılmadan yapılamıyor haliyle. Muhtemelen AIDA64 ile de öğrenilebilir. Ancak direkt koddan kontrol bilmiyorum.

Zaten Ryzen 5 5500 için F62 BIOS sürümü 09/02/2022 bu tarihte yayınlanmış. Anakart bu sürüm üzerine 2 sürüm daha BIOS güncellemesi almış. İşlemci çalışacaktır anakartta büyük ihtimalle. 8. aydayız satış stokları aylık tükenmiyor mu?

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
CMD üzerinden systeminfo kodu ile genel bilgilere erişilebilir ama sistem açılmadan yapılamıyor haliyle. Muhtemelen AIDA64 ile de öğrenilebilir. Ancak direkt koddan kontrol bilmiyorum.

Zaten Ryzen 5 5500 için F62 BIOS sürümü 09/02/2022 bu tarihte yayınlanmış. Anakart bu sürüm üzerine 2 sürüm daha BIOS güncellemesi almış. İşlemci çalışacaktır anakartta büyük ihtimalle. 8. aydayız satış stokları aylık tükenmiyor mu?
Ağustosta bu anakartı alan bir kullanıcının yorumu:"F52 geliyor " Gigabyte sayfasından bios sürümü= işlemci uyumluluğuna bakıp alın (örnek sayfa alıntısı paylaşıyorum ) bana 21 Ağustos 2022 siparişimle F52 sürümü geldi ! Yani F1-F40-F50 gibi daha eski sürüm ve F52 dahil destekliyen işlemciler uyumlu. Örnek vereyim şu an ben reyzen 5 5500 olan işlemciyi sipariş verdim F62 sürümü desteklediği için F63"e güncellendik. Bu güncellemeyi yapmak için ise F52 yada daha düşük bios sürümü olan anakarta uyumlu ekstra işlemci gerekiyor. Bu kadar işle uğraşmak istemiyenler daha güncel bir anakart alabilir derdim ama buda tuzlu oluyor. Listeden uyumlu işlemciler yazıyor Anakartin sitesinde örnek alıntı paylaşıyorum. Paylaşımım Gigabyte sitesine aittir.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889

Sistemde ekran kartı yoksa hiç görüntü gelmez mi yoksa mavi ekran falan mı gelir?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ağustosta bu anakartı alan bir kullanıcının yorumu:"F52 geliyor " Gigabyte sayfasından bios sürümü= işlemci uyumluluğuna bakıp alın (örnek sayfa alıntısı paylaşıyorum ) bana 21 Ağustos 2022 siparişimle F52 sürümü geldi ! Yani F1-F40-F50 gibi daha eski sürüm ve F52 dahil destekliyen işlemciler uyumlu. Örnek vereyim şu an ben reyzen 5 5500 olan işlemciyi sipariş verdim F62 sürümü desteklediği için F63"e güncellendik. Bu güncellemeyi yapmak için ise F52 yada daha düşük bios sürümü olan anakarta uyumlu ekstra işlemci gerekiyor. Bu kadar işle uğraşmak istemiyenler daha güncel bir anakart alabilir derdim ama buda tuzlu oluyor. Listeden uyumlu işlemciler yazıyor Anakartin sitesinde örnek alıntı paylaşıyorum. Paylaşımım Gigabyte sitesine aittir.
Markanın elinde bu kadar eski anakart stoklarının olması çok saçmaymış. Normalde 2 aylık stok olur oda en fazla böyle. Sonra güncel üretim güncel BIOS ile yenilenir.
Sistemde ekran kartı yoksa hiç görüntü gelmez mi yoksa mavi ekran falan mı gelir?
Görüntü alamazsınız hiçbir şekilde ekran kartı olmadan.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Markanın elinde bu kadar eski anakart stoklarının olması çok saçmaymış. Normalde 2 aylık stok olur oda en fazla böyle. Sonra güncel üretim güncel BIOS ile yenilenir.

Görüntü alamazsınız hiçbir şekilde ekran kartı olmadan.
Peki anakartın bios güncellemesini nasıl yaptırabilirim?Bios güncellemesi yüzünden Asus b450M K 2 alınır mı?Onda yapabilirim çünkü güncellemeyi.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hala iade etme hakkım var.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Servisi arasam ya da bilgisayarcılar böyle bir işlemi yapar mı ve eski seriden kastınız ney ?yani nereye kadar ?
Bildiğim kadarıyla servisleri yardımcı oluyor ama ücret alabilirler.

Bilgisayarcılar yapar ama ücret alırlar.

Ryzen 3000 ailesinden bir işlemci işinizi görür yakın tarihli modellerden.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Kuzenimde R5 2600x var ondan yararlansam olur mu ?
Eğer olmazsa teknik servise göndericem.Ayrıca eski seriyi de şeyden dolayı sormuştum çok eski AMD işlemcisi olan bir tanıdığım var onun olur mu diye ama onun am4 soket değilmiş ?

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Asus B450m A II R5 5500 destekliyor değil mi ? Ve desteklediği bios sürümünü atar mısınız ? @ugur.gozaydin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Asus B450m A II R5 5500 destekliyor değil mi ? Ve desteklediği bios sürümünü atar mısınız ? @ugur.gozaydin

3211 sürüm ile destekliyor ki 2021/08/26 tarihindeki bir sürüm bu. Üzerine 2 sürüm daha çıkmış güncelde.

Ekran Alıntısı.PNG

Kaynak : https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-B450M-A-II/HelpDesk_CPU/
Ekran Alıntısı.PNG

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
3211 sürüm ile destekliyor ki 2021/08/26 tarihindeki bir sürüm bu. Üzerine 2 sürüm daha çıkmış güncelde.

Ekli dosyayı görüntüle 5923

Kaynak : https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-B450M-A-II/HelpDesk_CPU/
Ekli dosyayı görüntüle 5922
Sanırım kuzenimdeki işlemci işi iptal ve servise de gönderirsem baya uzun sürebilir gelmesi benim aklımı şu an "Asus prime B450m A II" almak kurcalıyor zaten benim anakartımdan da daha iyi sizce alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri