Başıma gelen olaydan sonra tekrar çabuk olabilir miyim?

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
25 Temmuz öğleni trafık kazası geçirdim, dalağım ezik kafatasımda kırık ve çatlak mevcut, kafatasımda metaller vardı çıktı onlar, çok çabuk hızlı oyuncuydum sadece bitiriciliğim ve pasım kötü hızlı oyuncuyum süratliyim, dalağıma bakan cerrahım çocuk cerrahım 1 ay sonra başlayabilirsin düz koşulara 2 ay sonra futbola dönebilirsin dedi, beyin cerrahım ise insan darbe alınca eskisi gibi çalışmıyor olmuyor artık darbe alınan yer zaman alıyor iyleşmesi 2 ay sonra dönebilirsin, ama çok dikkat etmelisin dedi, 1.5 ay oldu 25 Eylül de tam 2 ay olacak, ve ben kaza geçirmeden önce hızlı koşuyordum hemen yoruluyordum 2-3 git gel yapınca yoruluyordum geri dönmekte zorluk çekiyorum pasım ve şutum bitiriciliğim zayıf ama çok süratli oyuncuyum, sağ kanat oynuyorum arkadaşlar bana verebileceğiniz en iyi tavsiye, ve eskisi gibi hızlı oyuncu olur muyum?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Tabii ki de biz doktor değiliz ama ciddi bir hasar aldıysan "eskisi gibi olamazsın" kısmı bence gerçek olabilir. Kendini yormadan sürekli ve düzenli şekilde antrenman yapsan kendine iyi baksan kaza hiç olmamış gibi de oynayabilirsin. Biraz sana bağlı bir durum.

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Tabii ki de biz doktor değiliz ama ciddi bir hasar aldıysan "eskisi gibi olamazsın" kısmı bence gerçek olabilir. Kendini yormadan sürekli ve düzenli şekilde antrenman yapsan kendine iyi baksan kaza hiç olmamış gibi de oynayabilirsin. Biraz sana bağlı bir durum.
Öyle yapmayı düşünüyorum, umarım futbol hayatım çok kötü ilerlemez, ne kadar kaza yapsamda asla futbolu bırakmam içimdeki heves asla kayobolmuyor, her gün çok daha bağlanıyorum çok daha seviyorum yaptığım işi. Para için değil severek eğlenerek yaptığım için seviyorum. Amatörüm zaten umarım kötü olmaz düzenli antrenmanlar yapacağım koşulara çıkacağım 1-1.5 ay sonra.

Sorum var

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben futbol oynarken menisküs ümü yırttım ve üstünden 5 ay geçmesine rağmen hala oynayamıyorum. Kendimi yoracak ve tehlikeye atacak herşey yasak ve babamın benden istediği en büyük şeylerden biri futbol konusunda ilerlememdi. Ama artık pek mümkün değil.
Yani aldığınız hasara göre değişebilir eskisi gibi oynayıp oynayamamanız. Ama bence düzenli bi şekilde antrenman filan yaparak eski halinize gelebilirsiniz

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Ben futbol oynarken menisküs ümü yırttım ve üstünden 5 ay geçmesine rağmen hala oynayamıyorum. Kendimi yoracak ve tehlikeye atacak herşey yasak ve babamın benden istediği en büyük şeylerden biri futbol konusunda ilerlememdi. Ama artık pek mümkün değil.
Yani aldığınız hasara göre değişebilir eskisi gibi oynayıp oynayamamanız. Ama bence düzenli bi şekilde antrenman filan yaparak eski halinize gelebilirsiniz
Ya zaten oynamamı engelleyecek bi durum yok sadece kafatasımdaki kırığa dikkat etmem gerek beynimde sorun yok dalağımda da aynı şekilde ama kontrollerim devam ediyor 1-2 ay sonra bilemediniz 3 ay sonra dönebilirim.

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
12 yıldır eğitmenlik yapıyorum bir çok kişiyi yetiştirdim. Hiç bir kaygın olmasın ufak ufak eski formuna dönersin geçmiş olsun.

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
12 yıldır eğitmenlik yapıyorum bir çok kişiyi yetiştirdim. Hiç bir kaygın olmasın ufak ufak eski formuna dönersin geçmiş olsun.
Çok çok teşekkür ederim, peki sizden bir şey istesem bana evde ufakta olsa verebileceğiniz ufak antrenmanlar fit olabileceğim için, verebilme şansınız var mı? veya yemek besin programı. Tabiki yardımcı olmak isterseniz.

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Çok çok teşekkür ederim, peki sizden bir şey istesem bana evde ufakta olsa verebileceğiniz ufak antrenmanlar fit olabileceğim için, verebilme şansınız var mı? veya yemek besin programı. Tabiki yardımcı olmak isterseniz.
Özelden ulaşır mısınız

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri