Çözüldü Bebek Kamerası Tavsiyesi Hk.

KS

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,

Almış olduğum kameranın incelemesini paylaşmak isterim,
Satın Alım ve Kurulum ;
• 07.06.2022 de tarihinde Tp-Link Tapo C200 isimli ürünün siparişini verdim ve 24 saat dolmadan kargom KolayGelsin isimli firma tarafından teslim edildi.
• Standart Amazon Prime kutusu içerisinde ürünün kendi kutusu poşetlenmiş ve içindeki ürünler iyi muhafaza edilmişti,
• Kutu içerisinde kullanım kılavuzu, garanti belgesi, teknik dökümanlar çıktı,
• 1 Adet kamera, 1 Adet güç kablosu - prizi standart ve kablo uzunluğunu ölçmeyi unuttum tahmini 2,5 - 3m uzunluğunda - zemine sabitleme aparatı vida ve dübeli vardı.
• Ürünün mobil uygulamasını hem android hem ios telefona kurulumu yaklaşık 4-5dk içerisinde ( indirme işlemi hariç ) çok basit bir şekilde tamamladım.
• Ürün 128GB MicroSD hafıza kartı desteklemekte ve ortalama 32GB ile 1 hafta ( video kalitesine göre ) kayıt saklayabilmekte,
• Ürünün kurulumu esnasında üçüncü parti yazılımları ( Google Asistan - Siri - Amazon Alexa ) etkinleştirme seçeneği geldi. Bu adımı atla diyerek kurulumu devam ettirdim.
• Kurulum tamamlandığında mobil uygulaması üzerinden kameranın bağlanacağı ağı seçip giriş yaptıktan sonra kullanıma hazır hale geldi.

İlk Deneme ;
• Uygulama dili Türkçe olması büyük avantaj
• Kamerayı odada uygun bir yere yerleştirdikten sonra mobil uygulama üzerinden görüş açısını sağa, sola, yukarı ve aşağı olacak şekilde değiştirmeniz mümkün.
• Ses gönderme ve ses alma kalitesi çok iyi. Ev ortamında uygulama üzerinden kameranın mikrofon hassaslık ayarını değiştirerek en ufak bir sesi bi algılatabiliyorsunuz.
• Görüntü kalitesi standart olarak 720p olarak geliyor ve ayarlardan 1080p yapabiliyorsunuz.
• Tek bir hesap ile iki farklı cihazdan eş zamanlı kamera izlenebiliyor.
• Kamera içerisinde hem hoparlör hem de mikrofon olması sebebiyle karşılıklı net bir şekilde görüşme yapabiliyorsunuz.
• Eğer kamerayı sabit değil de sürekli sağa-sola veya yukarı aşağı haraket edecek şekilde kullanırsanız motor sesi biraz geliyor. Ben sabit tutacağım için hiç problem değil benim için.
• Cihazda alarm özelliği bulunmakta örneğin bir hareket algıladığında kameradan alarm sesi, uygulamadan bildirim geliyor. Bu özellik bence çocukların istemediğiniz alana gitmesini engellemek için eklenmiş.
• Kameranın görüş açısında hareket algıladığında mobil uygulamadan hemen bildirim geliyor. Mobil uygulama kapalı olsa dahi bildirim gelmeye devam ediyor.
• Cihaz aylık bir miktar ödeme yaparak bulut ortamına kayıt yapıyor. Henüz bulut veya hafıza kartı üzerinden deneyimlemediğim için detaylı bilgiye henüz sahip değilim.
• Gece karanlık ortamda kamerayı test edemedim. Bir aksilik çıkmaz ise bu akşam da karanlık ortamda test edicem.

Şuan için deneyimlediklerim ve aklıma gelenler bunlar. Cihazın bence eksi yönleri ise;
• Karşılıklı konuşma esnasında telsiz mantığı üzerinde kurulduğu için tek yönlü iletişim oluyor. Denemelerim sonucu ses önceliği mobil uygulamada.
• Ses önceliklendirme belki biraz problem olabilir ama benim için bir sorun değil.
• Oda içerisinde ses algıladığında mobil uygulama üzerinden bildirim gelmiyor ( Belki ben bu ayarı henüz keşfedememiş de olabilirim ). Şu aşamada zaten çok da bir önemi yok zaten bebeğin yanında olmadığımız zaman uygulamadan anlık olarak görebiliyor ve duyabiliyoruz.
• Görüntü kalitesi (1080p) çok iyi olmasına rağmen zoom yaptığımda görüntü kalitesini biraz düşüyor. Benim için bir sorun değil çünkü hiç zoom yapmasam da tüm odayı çok net ve detaylı görebiliyorum.

Almak isteyen veya birine tavsiye edecekseniz gönül rahatlığıyla bu yazıyı okutabilirsiniz.

KS

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Anlık olarak görüntü. Oda biraz dağınık kusura bakmayın :)
1654754325543.jpg

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Öncelikle çok teşekkürler çok faydalı ve güzel bir inceleme olmuş emeginize sağlık. Ben de böyle birşey arayışındaydım.Acaba bunun yerine şunu alsa mıydım dediginiz bir model var mı yoksa tamam iyiki bunu aldım mı dediniz?

KS

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Öncelikle çok teşekkürler çok faydalı ve güzel bir inceleme olmuş emeginize sağlık. Ben de böyle birşey arayışındaydım.Acaba bunun yerine şunu alsa mıydım dediginiz bir model var mı yoksa tamam iyiki bunu aldım mı dediniz?
Hocam konunun ilk sayfasında biraz bahsettim xiaomi markasını düşünüyordum motor sesi ve uygulamada ki eşleştirme sorunu sebebiyle birçok olumsuz yorum vardı bu nedenle almaktan vazgeçip anker eufy 2k camera ve TP-Link Tapo C200 arasında gidip geldim. Şuan gönül rahatlığıyla iyi ki bu ürünü almışım diyorum.

KS

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
29.08.2022 Güncelleme Notu;
+ Yönleri
• Ürünü aldığımdan beri 7/24 aralıksız kullanmaktayım.
• Yaklaşık olarak ayda 1 ürüne güncelleme geliyor.

- Yönleri
• WiFi değişikliği yapıldığı zaman ürünü sıfırlayarak tekrar kurmak gerekiyor. Bu birden fazla alanda ( Wifi Değişikliği olarak ) kullananlar için ekstradan 5dk'lık bir iş yükü oluyor.
• Gece karanlığında aniden ortamın ışık seviyesi ( Lamba aç-kapa ) değiştiğinde gece sensörü biraz afallıyor, Çalışmasına herhangi bir engeli yok.

Henüz hafıza kartı alıp takma gibi bir durumum olmadı. Şuan için kayıt yapmamasına rağmen tüm işimi sorunsuzca görüyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri