Bilgisayar Açılmıyor Yardım Lütfen

Youcel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
yeni bir tane eskisiyle aynı frekansta hyperx hx432c16fb4 ram aldım bios menüyü güncelleyip rami 3200mhz frekans. çekmeye çalıştığımda pc açmaya çalıştığımda ne pc çalısıo nede kasa çalışıyo bios menüye dönemiyorum

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,078
yeni bir tane eskisiyle aynı frekansta hyperx hx432c16fb4 ram aldım bios menüyü güncelleyip rami 3200mhz frekans. çekmeye çalıştığımda pc açmaya çalıştığımda ne pc çalısıo nede kasa çalışıyo bios menüye dönemiyorum
1 rami çıkar öyle dene

Yolcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Konu ile ilgili aşağıdaki arkadaşım bulduğu çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Konunun geçtiği sayfanın linkini de aşağıya bırakıyorum...
--------------------------------
Çözüm :
Eski ram'i takın, bios'a gidin, xmp'yi kapatın ve frekansı 1,20V'de 2666Mhz'de kalacak şekilde ayarlayın
Bilgisayarı kapatın ve yeni RAM takın, önyüklemeyi deneyin ve işe yaradı
Yeniden başlatın ve bios'a gidin, frekansı 1,35V'de 3200'e yükseltin
Kaydet ve yeniden başlat
---------------------------
Link :

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bios sıfırladınız mı ? aynı şekilde bendede olmuştu eski ramlerim corsair rgb pro 3600dü taktım görüntü gelmedi bios pilini çıkardım tornavida ile 2 metal yerede değecek şekilde 5 saniye bastırdım sonra ramleri taktım 2-4 şeklinde olmadı 1-3 olmadı en son anakarttan okuduğumda 1-2 2-4 şeklinde yazıyordu öyle takınca oldu tabii ne kadar doğru bilmiyorum internetten bulduğum bilgilerle yaptım deneyebilirsin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri