Bilgisayar Toplayacağım Bütçe 15K (23 Haziran 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130

Böyle bir sistemde buldum hocam iyimidir ?
COUGAR marka kasaların içindeki ürünler COUGAR markaysa birkaç değişim yapılıp alınabilir bu sistem gayet iyi. Ancak aynı bellekten 1 adet daha almak gerekiyor oda ortalama 600-700 TL fiyatlara satılıyor onu ayrıca ekleyince tamam sistem.

Sistemi aşağıdaki gibi düzenleyin. Ekstra kargo vs. beklemeyin aynı bellekten ekleyin sisteme ve toplam 16K fiyata alın.

Ekran Alıntısı.PNG

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,742
COUGAR marka kasaların içindeki ürünler COUGAR markaysa birkaç değişim yapılıp alınabilir bu sistem gayet iyi. Ancak aynı bellekten 1 adet daha almak gerekiyor oda ortalama 600-700 TL fiyatlara satılıyor onu ayrıca ekleyince tamam sistem.
Hocam sistemde zaten 16gb ram bulunuyor. Neden bir tane daha eklemek gereksin ki?

KS

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47

Sistemi aşağıdaki gibi düzenleyin. Ekstra kargo vs. beklemeyin aynı bellekten ekleyin sisteme ve toplam 16K fiyata alın.

Ekli dosyayı görüntüle 2312
anakart değişmezsek sorun olurmu hocam çift monitör alıcam ekipman felan bütçe kalsın diye dedim ve işlemcide değiştirmesek.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
anakart değişmezsek sorun olurmu hocam çift monitör alıcam ekipman felan bütçe kalsın diye deidm
PCIe 3.0 sistem almayın bu yılda. PCIe 5.0 çıktı 2 nesil geride kalıyorsunuz. B550 alın ve PCIe 4.0 bir sisteminiz olsun. Fiyattan kırmak istiyorsanız Ryzen 5 5500 alabilirsiniz işlemciyi ben ekipman var diye okumadım sadece monitör dahil diye okudum ki 2500-3000 TL ortalama monitör fiyatıyla sistem 20K altına geliyordu önerdiğim şekilde.

KS

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47

Ekli dosyayı görüntüle 2312
hocam monitör ne önerirsiniz ben 1 tane buldum ama sizce iyimi link :

KS

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
PCIe 3.0 sistem almayın bu yılda. PCIe 5.0 çıktı 2 nesil geride kalıyorsunuz. B550 alın ve PCIe 4.0 bir sisteminiz olsun. Fiyattan kırmak istiyorsanız Ryzen 5 5500 alabilirsiniz işlemciyi ben ekipman var diye okumadım sadece monitör dahil diye okudum ki 2500-3000 TL ortalama monitör fiyatıyla sistem 20K altına geliyordu önerdiğim şekilde.
anladım saolun öle yapıyım işlemciyi değiştirmicem ama gerek yok diye düşünüyorum aman aman fark yok gibi geldi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
anladım saolun öle yapıyım işlemciyi değiştirmicem ama gerek yok diye düşünüyorum aman aman fark yok gibi geldi.
Fark var ama bütçeden kısmak isterseniz tabi düşürülebilir. RX 6600 ile sorun yaşatmaz.

fiyatı benzer ama daha iyi bir ürün.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Aslında Pivot modu olsun demeseydiniz bu ürünü de önerecektim ama 27" 1080p ve pivot modu olmaması sizin için sorunsa önerdiğim ViewSonic ürünü alabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
tamamdır saolun aldım gibi fotoğrafını atıcağım size 1 hafta kadar sürebilir sınavın açıklanma sürecinden çünkü allaha emanet olun görüşürüz.
Fiyatlar değişmezse artık. :)

Bu arada aynı fiyata alternatif sistem öneriyorum birde karar sizin. 2 sistemde iyi.

Link :

Ekran Alıntısı.PNG

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Hangi sistem o ben onu görmedim?
Bro en başta neden 13 k ya vatandaki pc yerine 6600 sistem öneriliyor ben de onu anlamadım .
13 k ya daha çok fps alıcak , baba da sorun yapıyor belli. Bence çorba olmuş başlık ;)
Şu ana kadar önerilen sistemlerin büyük çoğunluğundan daha iyi 3060 lı sistem.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
tamamdır saolun aldım gibi fotoğrafını atıcağım size 1 hafta kadar sürebilir sınavın açıklanma sürecinden çünkü allaha emanet olun görüşürüz.
1-2 sistem daha önereceğim size.

Sistem 1 : bu sistemi aşağıdaki gibi alabiliriniz. Daha mantıklı diğer sisteme göre.

Opera Anlık Görüntü_2022-06-23_200429_inventus.com.tr.png

Ayrıca bütçenizi ekipman harici yaparsanız yani monitör dahil 20K yaparsanız aşağıdaki sistemi öneririm.

bu sistemi aşağıdaki gibi alabiliriniz. Öğrenciyseniz 499 TL daha iniyor sistem.

Ekran Alıntısı.PNG

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bro en başta neden 13 k ya vatandaki pc yerine 6600 sistem öneriliyor ben de onu anlamadım .
13 k ya daha çok fps alıcak , baba da sorun yapıyor belli. Bence çorba olmuş başlık ;)
Şu ana kadar önerilen sistemlerin büyük çoğunluğundan daha iyi 3060 lı sistem.
Ben sistemlere bakmadım ki kullanıcıya ne istediğini neye karar verdiğini sordum oda bir şeyler söyledi bende ona göre yorumladım. Son attıklarım gayet iyi bence.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Ben sistemlere bakmadım ki kullanıcıya ne istediğini neye karar verdiğini sordum oda bir şeyler söyledi bende ona göre yorumladım. Son attıklarım gayet iyi bence.
Bro bilemedim , 11400f ve 3060 karşısında 5500 ve 6600xt hem de 2 k daha pahalı önerilmez normalde , sen de önermezsin. Sen başlığa baktığında muhtemelen fiyatı güncellediler (VATAN SİSTEM) 13.4 k ya 3060 lı 11400f li sistem alacaktı adam . Tek yapması gereken anakart ve ssd değiştirmekti aslında. Onu da yapmayacağı için ben o toplara girmedim. Sen muhtemelen önerilen 5500 lü sistemler ışığında öyle öneriler yaptın .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri