Bilgisayara yeni işlemci taktıktan sonra CPU ışığı yanmaya başladı ?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
indiridım ama eskısını kaldıramıyorum aygıt yonetyıcınden kaldırıyorum gerı gelıyor
Yanlış bir şey söyleyip sisteme zarar vermek istemiyorum. Yapılan önerileri anında gerçekleştirmeyin hocam aman. Madem sildiniz halledelim. Şuan sisteminizde driver yok değilmi?

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
sıldım drıverı ddu ıle yenısını ındırdım kurdum

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
geçen sormuştum ya size. x370 anakartım vardı. işlemciyi destekler mi demiştim. sorun cıkar mı diye bu konudan bahsediyordum. beta sürümlü biosu yüklediğimizde randımanlı çalışır mı diye. çünkü en son 3000 serisine kadar destekliyordu ya 300 serisi anakartlar. beta ile 5000 destekliyor ama sorunsuz olduğunu kimse demiyordu.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Hocam işlemci arızalı olabilir. Forumlarda okudum bu anakartın aynısı ile yaşayan var. Değişim yapabiliyormusunuz?

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Bilgisayarıma yeni işlemci aldım taktım bilgisayar sorunsuz açıldı fakat anakarta cpu ışığı beyaz yaniyor
Anakartın modeli çipseti ve işlemcinin ne olduğunu yazarsanız belirtirseniz daha kolay olabilir çözüm. Mesela işlemci sonradan çıkan bir modeldir anakart biosu güncellenerek ancak işlemciyi görebilir yoksa cpu yokmuş gibi sokette davranır sistem . Örnek b 450 çipset e ryzen 5600x veya benzerlerini takmak gibi veya z 490 a 11. nesil intel montajı gibi bios update yapmadan. Bunun yanında cpu nun düzgün takılıp takılmadığı ve psunun kablolarının düzgün takılması da önemlidir. ( 8 pin - 4 pin ve 24 pin ) gibi bağlantılar yani.

Eğer cpu uyarı ışığı yanıyorsa nedenleri : bios update olmaması, cpu montaj hatası , sistem deki kablolar veya cpu nun ve ya anakart cpu soketinin arızalı olması gibi vs... şeylerdir. Her şeyden önce işlemci ve anakartı belirtirseniz daha iyi olur.

Anakartın modeli çipseti ve işlemcinin ne olduğunu yazarsanız belirtirseniz daha kolay olabilir çözüm. Mesela işlemci sonradan çıkan bir modeldir anakart biosu güncellenerek ancak işlemciyi görebilir yoksa cpu yokmuş gibi sokette davranır sistem . Örnek b 450 çipset e ryzen 5600x veya benzerlerini takmak gibi veya z 490 a 11. nesil intel montajı gibi bios update yapmadan. Bunun yanında cpu nun düzgün takılıp takılmadığı ve psunun kablolarının düzgün takılması da önemlidir. ( 8 pin - 4 pin ve 24 pin ) gibi bağlantılar yani.

Eğer cpu uyarı ışığı yanıyorsa nedenleri : bios update olmaması, cpu montaj hatası , sistem deki kablolar veya cpu nun ve ya anakart cpu soketinin arızalı olması gibi vs... şeylerdir. Her şeyden önce işlemci ve anakartı belirtirseniz daha iyi olur.
farklı bir forumda bir arkadaş böyle yazmış hocam ve arkadaş sorunun çözüldüğünü yazmış +

1668025207460.png

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874

Belirtti zaten msi a320pro e, cpu 5600.

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
trendyoldan aldım ıade edebılıyorum sanırım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri