Bilgisayarım Oyundayken Kendi Kendine Kapanıyor

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam Dostlar,

Bilgisayarda sadece valorant oynuyorum oyun oynarken arkada bişe açık olmuyor ama oyun ortasındayken görüntü birden donup kasanın ışıkları hiç kapanmadan kendisini yeniden başlatıyor.

Bazen bu sorun masaüstündeyken bile oluyor bu sorun 1-1.5 yıldır var kasa da 2.5 yıllık falan hazır sistem aldım.Dün memtest yaptım ramde sorun çıkmadı hdtune da sorun çıkmadı crystaldisk %97 iyi çıktı

Bilgisayar Özelliklerim;

- Anakart b450mh
- İşlemci amd ryzen 5 1600
- Ekran Kartı Gtx1650 süper
- 8 gb ram
- 550 watt power
- 480 gb ssd

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
gamegarajın psu modeli hazır sistem almıştım oranın parçası
AIGO marka bir PSU ürünü büyük ihtimalle o PSU. RAM sorun yoksa diskte sorunsuz gördüğüm kadarıyla Windows yada PSU ile bakılacaklar arasında.

OCCT yazılımını kurun ve POWER testi başlatın. En az 15dk. test edin ki zaten bu süre içinde yine sorun yaşarsanız sorun yüksek ihtimal PSU ürünüdür.

KS

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AIGO marka bir PSU ürünü büyük ihtimalle o PSU. RAM sorun yoksa diskte sorunsuz gördüğüm kadarıyla Windows yada PSU ile bakılacaklar arasında.

OCCT yazılımını kurun ve POWER testi başlatın. En az 15dk. test edin ki zaten bu süre içinde yine sorun yaşarsanız sorun yüksek ihtimal PSU ürünüdür.
daha önce deneyimlemediğim uygulama kullanma konusunda yardımcı olur musunuz acaba ?

KS

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

girdim yaptım 13dklık power testini işlemci ve ekran kartını %100 kullandı ekran kartım max 68 69 gördü herhangi bi kapanma söz konusu vs olmadı başka neleri denemeliyim o uygulama üzerinden

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
girdim yaptım 13dklık power testini işlemci ve ekran kartını %100 kullandı ekran kartım max 68 69 gördü herhangi bi kapanma söz konusu vs olmadı başka neleri denemeliyim o uygulama üzerinden
PSU odaklı olmayabilir. Tüm bileşenler yüke girdiği halde kapanmadıysa %95 güvenebiliriz bu teste. Bellek ve disk odaklı sorun var mı buna bakmak gerek. Önce belleğe bakalım. Memstest86 ile bellek testi yapın.

KS

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PSU odaklı olmayabilir. Tüm bileşenler yüke girdiği halde kapanmadıysa %95 güvenebiliriz bu teste. Bellek ve disk odaklı sorun var mı buna bakmak gerek. Önce belleğe bakalım. Memstest86 ile bellek testi yapın.
onu yaptım 3 4 gün önce sorun yok onda başka ne yapmamı tavsiye edersin 2.5 saat sürmüştü memtestte bişe çıkmamıştı

KS

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
SSD diskinizin CrystalDiskInfo yazılımından bilgilerini paylaşır mısınız. Aşağıdaki bilgilerin tamamı da lazım.
1662329972641.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
KS

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Diskte bir sorun görünmüyor. Bellekler temiz çıktı demiştiniz. PSU Power testinde geçti. Bellek ve PSU testinin yanılma payları var ama sanmıyorum onlardan olduğunu. Sistemin elektrik aldığı priz, grup priz mi? Elektrik odaklı bir sorun olabilir orayı kontrol ettiniz mi?
evet grup prizde takılı prizden gelen 3lüye takılı bilgisayar

KS

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Diskte bir sorun görünmüyor. Bellekler temiz çıktı demiştiniz. PSU Power testinde geçti. Bellek ve PSU testinin yanılma payları var ama sanmıyorum onlardan olduğunu. Sistemin elektrik aldığı priz, grup priz mi? Elektrik odaklı bir sorun olabilir orayı kontrol ettiniz mi?
memstes yaptım sorun çıkmadı crystaldisk sonucuna baktın zaten bişe yok dedin hd tune yaptım hepsi yeşil çıktı kırmızı çıkmadı furmark yaptım pc resetlenmedi veya hata vs vermedi power testini yaptım söylediğin uygulamadan octt di sanırım onda da bişe çıkmadı 15 dk boyunca yaptım başka ne kaldı anlamadım bi türlü

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
memstes yaptım sorun çıkmadı crystaldisk sonucuna baktın zaten bişe yok dedin hd tune yaptım hepsi yeşil çıktı kırmızı çıkmadı furmark yaptım pc resetlenmedi veya hata vs vermedi power testini yaptım söylediğin uygulamadan octt di sanırım onda da bişe çıkmadı 15 dk boyunca yaptım başka ne kaldı anlamadım bi türlü
Sistemde Windows odaklı bir sorun varsa format atmak gerekecektir ama farklı bir prizde deneyin birde sistemi emin olalım elektriksel bir sorun var mı yok mu.

Mev1oz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Aynı sorun bende de olmuştu. Mümkünse fiş değiştirip tekrar deneyin. Ondan sonra psudan veya başka bir sorundan kaynaklandığını anlarsınız.

KS

ahmetozcnx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri