Bilgisayarım son zamanlarda çok fazla fps drop yiyor

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bi soğutma yükseltmesi veya termal macun yenilemesi yapılması gerek gibi

yani 70 sıkıntı değilde olmaması lazım

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
oyun açıkkende aynı dereceler kapalıykende açıkken 2ghz lerde 1,90 larda kapalıyken 3,50 4ghz

sabi

sabit değil çok 60 70 arası gidip geliyor
sıkınıt

soğutmanız nedir ?

oyun açıkkende aynı dereceler kapalıykende açıkken 2ghz lerde 1,90 larda kapalıyken 3,50 4ghz

sabi

hocam bide camı kapatın öle değerleri paylaşın bizle

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

sabi

İşlemci hızı normal değil. Isınıp yapıyor olması muhtemelen. Garantisi varsa sistemi yollayın. Başka sistem varsa arkadaşınızda falan onunla değişim de deneyebilirsiniz. Bios sıfırlama ya da format pek sanmıyorum ama yine de denenebilir. İşlemci fan kablosunu çıkartıp bir daha deneyebilirsiniz.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bugün sabah tozunu aldım valorant için ekran kayıt programı indirdim oyuyna girdim drop yiyorum sildim uygulamayı drop devam ediyor
indirdiğiniz uygulamayı yazıp yaşadğınız sorunu googldea arattınızmı ?

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci hızı normal değil. Isınıp yapıyor olması muhtemelen. Garantisi varsa sistemi yollayın. Başka sistem varsa arkadaşınızda falan onunla değişim de deneyebilirsiniz. Bios sıfırlama ya da format pek sanmıyorum ama yine de denenebilir. İşlemci fan kablosunu çıkartıp bir daha deneyebilirsiniz.
ben şansımı sıfırlamadan yana kullanıcam belki bir yazılımdan dolayı oluyor olabilir

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
ben şansımı sıfırlamadan yana kullanıcam belki bir yazılımdan dolayı oluyor olabilir
Belki yazılımda diğer dosyalar değişti ya da temizlerken bir yerlere zarar verdiniz. Fan dönüşünü de kontrol edebilirsiniz yavaş mı sabit mi ya da hızlanıyor mu diye.

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Belki yazılımda diğer dosyalar değişti ya da temizlerken bir yerlere zarar verdiniz. Fan dönüşünü de kontrol edebilirsiniz yavaş mı sabit mi ya da hızlanıyor mu diye.
fan hızları ilk aldığım günki gibi dönüyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
fan hızları ilk aldığım günki gibi dönüyor
Fanda hızında sorun yok, yeniden söküp taktınız ve temizlerken başka bir şeye zarar gelmedi diyorsanız, geriye sadece yazılımsal sorun ihtimali kalıyor. Yazılım çözemezse garantiye gitmesi gerekecek.

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Fanda hızında sorun yok, yeniden söküp taktınız ve temizlerken başka bir şeye zarar gelmedi diyorsanız, geriye sadece yazılımsal sorun ihtimali kalıyor. Yazılım çözemezse garantiye gitmesi gerekecek.
sıfırlasam düzelme ihtimali kaç

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam yazılımsa ki dediğinize göre öyle kesin olması lazım ama benim aklımda hala temizlerken zarar görmüş olma ihtimali geliyor.
kuru peçeteyle tozlarını sildim uzaktan soğuk hava tuttum onun dışında parçak sökme vb. bir şey yapmadım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
kuru peçeteyle tozlarını sildim uzaktan soğuk hava tuttum onun dışında parçak sökme vb. bir şey yapmadım
Hocam zararı zaten isteyerek vermezsiniz ya da görmüş olsaydınız mutlaka belirtirdiniz. İnsanlık hali farkında olmaya biliyorsunuz diye dedim. Geriye yazılımsal kalıyor zaten. Sıfırlama ya da format ile çözülür.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri