Bilgisayarım son zamanlarda çok fazla fps drop yiyor

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam zararı zaten isteyerek vermezsiniz ya da görmüş olsaydınız mutlaka belirtirdiniz. İnsanlık hali farkında olmaya biliyorsunuz diye dedim. Geriye yazılımsal kalıyor zaten. Sıfırlama ya da format ile çözülür.
sıfırladım şimdi sadece valorant yüklü yine aynı düzelmedi

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Ekli dosyalar

• VALORANT   15.01.2023 20_26_01.png
    VALORANT 15.01.2023 20_26_01.png
    2.4 MB · Görüntüleme: 12

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam 100 derece diyor ben yanlış görmediysem :D
Kullanım değeri de düşük gösteriyor üstelik. Çok ısınıyor hocam, üstüne atsanız pişer. Üstelik en az ısınan seridir i3. Doğutucuyu kontrol edin hocam fan hızı manuel en düşüte mi kaldı

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kullanım değeri de düşük gösteriyor üstelik. Çok ısınıyor hocam, üstüne atsanız pişer. Üstelik en az ısınan seridir i3. Doğutucuyu kontrol edin hocam fan hızı manuel en düşüte mi kaldı
onu nasıl ayarlaryabilirim ki fna hızını birde hani elliyorum bi sıcaklıkta gelmiyor bir program falan mı indirmem gerek fan kontrolü için

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
onu nasıl ayarlaryabilirim ki fna hızını birde hani elliyorum bi sıcaklıkta gelmiyor bir program falan mı indirmem gerek fan kontrolü için
Yok hocam bios içerisinde fan hızı bölümü vardı. Bios pilini çıkartın sıfırlanır. Fan kablolarını söküp tekrardan takın belki işe yarar.

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yok hocam bios içerisinde fan hızı bölümü vardı. Bios pilini çıkartın sıfırlanır. Fan kablolarını söküp tekrardan takın belki işe yarar.
hocam bakıyorum da işlemci boştayken bile 80 derece allah kurtarsın şimdi dediklerinizi deniycem

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam şimdi şöyle bir durum var anakartımın programını indirdim işlemci 90-100 derece arası ve fan dönmüyor olarak gözüküyor ama baktığımda dönüyor ben anlamadım şimdi bi yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• Screenshot 16.01.2023 00_15_26.png
    Screenshot 16.01.2023 00_15_26.png
    70.4 KB · Görüntüleme: 9

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam şimdi şöyle bir durum var anakartımın programını indirdim işlemci 90-100 derece arası ve fan dönmüyor olarak gözüküyor ama baktığımda dönüyor ben anlamadım şimdi bi yardımcı olur musunuz
Fan kablosu oluyor ve ona göre güç veriyor o tarafta sorun olabilir. Bir ihtimal sıcaklığı ölçüyor ve ona göre fan devrini artırıyor onda sorun olabilir. Fan bağlantılarını kontrol edin. Biraz sesli olabilir ama bios içerisinde fan ayar kısmı olacak fan hızı ya da Smart Fan Function gibi onu yükseltebilirsiniz.

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Fan kablosu oluyor ve ona göre güç veriyor o tarafta sorun olabilir. Bir ihtimal sıcaklığı ölçüyor ve ona göre fan devrini artırıyor onda sorun olabilir. Fan bağlantılarını kontrol edin. Biraz sesli olabilir ama bios içerisinde fan ayar kısmı olacak fan hızı ya da Smart Fan Function gibi onu yükseltebilirsiniz.
fan ayarını ayarlayamıyorum bios ta sadece kasanın kendi fanını ayarlayabiliyorum onuda anlamadım işelmci hep 90 100 derece boştayken bile fan 0rpm gözüküyor ama dönüyor yeni bir fan alsam düzelir mi

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
fan ayarını ayarlayamıyorum bios ta sadece kasanın kendi fanını ayarlayabiliyorum onuda anlamadım işelmci hep 90 100 derece boştayken bile fan 0rpm gözüküyor ama dönüyor yeni bir fan alsam düzelir mi
Fanda sorun olabilir, biosta olabilir. Denemek lazım. Tekrar söküp takmayı deneyin, bios pili çıkartıp sıfırlayın. Olmazsa yeni fan çözüm olması muhtemel.

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Fanda sorun olabilir, biosta olabilir. Denemek lazım. Tekrar söküp takmayı deneyin, bios pili çıkartıp sıfırlayın. Olmazsa yeni fan çözüm olması muhtemel.
pili fln yaptım olmadı şimdi kabloyu çıkartıp tekrar takmayı deniycem

KS

kadir4

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
yerine oturturken fazla zorlamadan bastırın tam otursun.
hocam kabloyu taktım fan baya hızlı dönüyo ama işlemci sıcak ve fan 0rpm gözüküyor sıcaklığınıda anlayamıyorum yani kasanın arkasına falan dokunuyom sıcaklık yok

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam kabloyu taktım fan baya hızlı dönüyo ama işlemci sıcak ve fan 0rpm gözüküyor sıcaklığınıda anlayamıyorum yani kasanın arkasına falan dokunuyom sıcaklık yok
Hocam 2 kablo olur. 2 tanesini de denediniz mi. Sys fan ve cpu fan diye.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri