Bilgisayarımdan dıt dıt dıdıt sesi geliyor

Cem SEZEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bigisayarı dün en son video izledikten sonra kapattım. Ama bilgisayar kapanırken dıt dıt dıdıt diye bir ses vererek kapandı ve normalden uzun bir süre ile kapandı. Bilgisayarı kendim toplayıp kurdum. Henüz 1 ay oldu. Ayrıca Windows güncelleştirme ekranıda açılmıyor. Siyah bir şekilde duruyor. Ayrıca anakart kitapçığından da normalde yanması gereken bildirim ışıklarına baktığım zaman ise tek farklı yanan dram sarı yanması gerekirken turuncu yanıyor. Bilgisayar özelliklerim aşağıdaki gibidir;

Ekran kartı: Palit RTX 3070.
İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X.
RAM: Corsair 16 GB 3600 MHz CL 18 tek RAM.
Güç kaynağı: Corsair TX750M 750W.
[size=small][font=BlinkMacSystemFont, -apple-system,]Anakart : Asus tuf gaming x570-Plus[/font][/size]
SSD: 1 TB Crucial.
HDD: 1TB Samsung
HDD2: 500 GB segata.

[size=small]Ayrıca videosunu da çektim bakabilirsiniz:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ses anakarta bağlı Buzzer varsa ondan geliyor olabilir ki ses bir hata sesi değil donanımların açılışta okunma ve tanınma sesi. Hata olsaydı anakarttaki herhangi bir bölgede kırmızı LED yanardı. RAM modülünüzü tek RAM modülüne göre takılan RAM slotuna takıp deneyin. Birde anakartınızın BIOS sürümünü güncel değilse güncelleyin.

Ayrıca son bir şey Windows için aldığınız hata Windows odaklıdır donanımsal değil. Yani Windows onarım deneyebilirsiniz. Başlata CMD yazın ve Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp açılan siyah pencereye sfc /scannow yazıp işlemin bitmesini bekleyin. Bir eksik yada hatalı Windows dosyayı varsa sistemde bu işlem halleder. Windows sorunuz çözülmez ise sistem sıfırlama yada sorunun olmadığı bir tarihe sistem geri yükleme yapabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri