Bilgisayarımın Ekranı Kırık Ve Görüntüyü Hdmi Ile Tv Ye Yansıtamıyorum(Vizelerim Var, Acil!!)

kasimkasim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Öncelikle herkese merhaba. 10 yıllık bir Samsung r538 dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayar çalışır haldeyken kardeşim aniden fişi çekince (batarya takılı değildi) bilgisayar kapandıktan sonra bir daha tam olarak açılmadı.(capslock ve numlock tuşlsrına basınca tepki veriyor, ekrana güç geliyor) Ekranı kırık olan bilgisayarı HDMI ile TV'ye bağlayıp kullanıyordum. Şuan açmaya çalıştığımda bilgisayar ekranına güç geliyor(ekran kırık olduğundan ekrana gelen ışıktan anlaşılıyor bu) ama hdmi kablo ile TV ye bağlı olduğu halde görüntüyü ekrana iletmiyor. Bilgisayar capslock, numlock gibi tuşlara bastığımda tepki veriyor.(klavye üzerindeki ışıklarından anlaşılıyor.) Yok mu görüntüyü HDMI ile TV ye yansıtabilmenin bir yolu??(yeni bilgisayar alacak param yok)

Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Öncelikle herkese merhaba. 10 yıllık bir Samsung r538 dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayar çalışır haldeyken kardeşim aniden fişi çekince (batarya takılı değildi) bilgisayar kapandıktan sonra bir daha tam olarak açılmadı.(capslock ve numlock tuşlsrına basınca tepki veriyor, ekrana güç geliyor) Ekranı kırık olan bilgisayarı HDMI ile TV'ye bağlayıp kullanıyordum. Şuan açmaya çalıştığımda bilgisayar ekranına güç geliyor(ekran kırık olduğundan ekrana gelen ışıktan anlaşılıyor bu) ama hdmi kablo ile TV ye bağlı olduğu halde görüntüyü ekrana iletmiyor. Bilgisayar capslock, numlock gibi tuşlara bastığımda tepki veriyor.(klavye üzerindeki ışıklarından anlaşılıyor.) Yok mu bunu halletmenin bir yolu??(yeni bilgisayar alacak param yok)
Windows p basıp ekranı yalnızca 2.ekran a basmanız lazım ki oda şansa bala tikliyacaksiniz

Ahmed Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Hocam hdmi yerine vga ile tv ye yansıtmayı deneyin bir de, vga da görüntü veriyorsa orada iken @Sahuraka hocamın dediği gibi 2. ekranı seçip bu sefer hdmi ile kullanabilirsiniz muhtemelen. Denemekte fayda var

Ahmed Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Estağfurullah, sonucu yazarsanız mutlu oluruz, başka aynı sorunla karşılaşanlara yol gösterebilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri