Bilgisayarımın Performansı Düştü

alpererbekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımı yeni aldım daha 1 ay oldu olmadı. Oyunlarda yarı yarıya FPS düşüşü yaşıyorum neden acaba bilen var mı? Valorant da 500 FPS alıyordum 200 300 arası alıyorum. Lol'de 600 alıyordum şuan 140 190 neden acaba bilen var mı?

7200 rpm bi hdd aldım ama valorant ve lolü ssd ye yükledim sorun olacağını sanmıyorum.

Bu FPS düşüşü monitör aldıktan sonra başladı 19 inç 75hz bir monitör kullanıyordum şuan 24 inç 144hz kullanıyorum ama monitörün de bu kadar düşüreceğini sanmıyorum.

Neden olduğunu bilen var mı format falan mı atsam ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
VSync açık olabilir mi? ayrıca hangi çözünürlükte oynuyordun önceden de 600 FPS alıyordun LoL'de? 1080P'de çünkü mümkün değil.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

Ayrıca yeni monitörünüz takılıyken de mi 1440x900p olarak oynuyorsunuz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ekran kartını güncellemeden önce de aynısı olmuştu sürücüden olduğunu zannetmiyorum
Sonradan bir şeyler olmuş olabilir olağan bir durumdur.

Ayrıca evinizde bağlayabileceğiniz farklı bir ekran varsa onda da deneyin. Monitör FPS düşürmez sorunlu bir şey yoksa tabi ama denemekte fayda var. LCD güncel bir TV varsa HDMI ile bağlanıp denenebilir.

KS

alpererbekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sonradan bir şeyler olmuş olabilir olağan bir durumdur.

Ayrıca evinizde bağlayabileceğiniz farklı bir ekran varsa onda da deneyin. Monitör FPS düşürmez sorunlu bir şey yoksa tabi ama denemekte fayda var. LCD güncel bir TV varsa HDMI ile bağlanıp denenebilir.
sonradan ne olmuş olabilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri