BIOS güncellenmeli mi

benPnslin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Bugün hazır olarak gamegarajdan aldığım kasa elime ulaştı ve bios ekranını aldım monitörde ama aklımda bir soru kaldı
Biosu güncellemeye gerek var mı? Çünkü herhangi bir sorunda anakartımı bozabilirim ve ondan korkuyorum.Güncellemessem bir sorun çıkartır mı?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Bugün hazır olarak gamegarajdan aldığım kasa elime ulaştı ve bios ekranını aldım monitörde ama aklımda bir soru kaldı
Biosu güncellemeye gerek var mı? Çünkü herhangi bir sorunda anakartımı bozabilirim ve ondan korkuyorum.Güncellemessem bir sorun çıkartır mı?
Bıos güncel değilse bıos güncellemelisin bıos güncelleme ile anakart bozmazsın.
Anakart markan nedir ?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Güncelle fakat elektrik belli saatlerde sık sık gidiyorsa o saatlerde güncelleme 1dk civarı sürüyor işlem elektrik giderse sıkıntı onun dışında güncellemek eksi değil artı olur.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
hocam dediğine göre sistemde özelleştirme yapmadığım sürece stabil çalışxak şekilde gönderiliyormuş ben ssd,kasa ve PSU değiştirmiştim güncellemeyi yapmama gerek var mı?
Hocam bunları boş verin anakart her zaman güncel olmalı.

Böyle dedikleri için 3 yıl güncellemezsen performans düşer.

stabil olmaz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri