Bios' Klavyesiz Girebilir Miyim?

Fiexron01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Laptop klavyem bozuldu şimdilik sanal klavyeyle idare ediyordum fakat bios a girmem lazım girmemin bir yolu var mı çok önemli

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Laptop klavyem bozuldu şimdilik sanal klavyeyle idare ediyordum fakat bios a girmem lazım girmemin bir yolu var mı çok önemli
yok malesef girsen bile klavye ile kontrol edildiği icin mouse kullanamazsın

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,086

Laptop modelin nedir?

Lenovo gibi modellerde bu tuş biosa girmeyi sağlar.

1677534894467.png

Yoksa USB portlarına harici klavye bağlayıp girmeniz lazım.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bilgisayar kapatıp biosa girmek isterseniz sanal olarak çalışan yazılım kesilecek, sizin o an yeniden başladığında fiziksel bir klavyeye ihtiyacınız olacak.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bir de şöyle bir şey var anakartın uefi desteli ise direk video daki ortak komutu girip deneyebilirsin.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Kasa içinde ki '' BİOS pilini çıkartıp 1-2 dakika bekleyip '' tekrar taktınız'da sizi otomatik olarak BİOS ekranına atacak, Ayarları yapabilmen için. Ama bunu önermiyorum sana sürekli bios pillini her çıkarıp taktığında bios ayarları sıfırlanacak.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Kasa içinde ki '' BİOS pilini çıkartıp 1-2 dakika bekleyip '' tekrar taktınız'da sizi otomatik olarak BİOS ekranına atacak, Ayarları yapabilmen için. Ama bunu önermiyorum sana sürekli bios pillini her çıkarıp taktığında bios ayarları sıfırlanacak.

Hocam arkadaş laptop kullanıyor laptopta nasıl yapacak ki bunu?

KS

Fiexron01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri