Yardım Bios Noktasında Aşınma/Leke?

ati442

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arkadaşlar gigabyte b550m ds3h anakartım var. arada sistem cevap vermiyor yavaşlıyor gibi hissediyorum. dün akşam warzone oynarken yükleme sırasında alt tabdayken hissettim son olarak mouse sol tık algılamıyordu. yaklaşık 1 ay önce stok soğutucuyu kule tipi ile değiştirirken tornavida elimden sekmişti m2 yuvasına doğru ancak baktığımda bir çizik görmemiştim ve sistem açıldı bi sıkıntı yaşamamıştım ama direkt ondan şüphelendim tabii ve o tarafı tekrar inceledim. baktığımda eke eklediğim üzere m_biosun(main bios) üzerinde deformasyon mu leke mi anlamadığım bir şekil gördüm. sistemi yeniden başlatıp biosa girdim sıkıntı olmadı, m2 ssd'yi test ettim bios üzerinden pass(geçer) sonucu verdi. sabah normal kullanım sırasında mouse'un sol tıkının yine gittiğini fark ettim ve laptopta test ettiğimde sıkıntının mouse'da olduğunu anladım. tırnağımla dikkatlice kazımaya çalıştım leke olma ihtimaline karşı ancak bişey değişmedi çizik midir derinlik var mı yok mu anlayamadım, elimi üstünde gezdirdiğimde de kireç veya derinlik hissetmedim.. biosun üzerindeki bu şey nedir bi arıza olsa belli eder miydi ne önerirsiniz?

WhatsApp Image 2023-05-24 at 18.53.10.jpeg
WhatsApp Image 2023-05-24 at 18.53.33.jpeg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri