Bios Sürüm Düşürmek ?

Nibel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba iyi forumlar, bilgisayarımda bazen mavi ekran hatası alıyorum forumda bunu daha önce yazdım ama çözüm bulamadım. Bilgisayarı aldıktan sonra BİOS güncellemesi yaptım kurduğum BİOS beta sürüm. Gerekli testleri yaptım artık sadece şüphelenebileceğim BİOS sürümü kaldı, BİOS sürümünü düşürmek mümkün mü ? herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım ?

Anakart: GIGABYTE B450 M K (rev 1)
BİOS Sürümü: F3c
Düşürmek istediğim BİOS: F2

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
178
Tabi ki mümkün. Beta sürümleri pek kulanmayın zaten.

KS

Nibel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tabi ki mümkün. Beta sürümleri pek kulanmayın zaten.
BİOS sürümünü normal güncelleme yapıyormuş gibi eski sürüme düşürdüm en azından bu anakartta sürüm düşürme de herhangi bir sorun olmadığını öğrenmiş oldum yapacak olanlar dikkatli olsun. Sorun sürümden kaynaklanıyor ise buradan tekrar paylaşım yaparım.

Güncelleme: Daha önce yaptım dediğim testlerde ram testini windows bellek tanılama aracıyla yapmıştım, bugün memtest86 kullanarak test yaptım xmp açık ve kapalı olarak testleri gerçekleştirdim ve 3500 farklı hata bulundu. (😮) Elimde olan 8GB 2400 mhz tek kanal olan ramle birlikte yine memtest86 yaptım sorun yoktu, artık sorunun ramden kaynaklandığına eminim en kısa sürede ramleri garantiye göndereceğim teşekkürler herkese.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri