Biosa girme

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Ssd ve ekran kartim haricimde sistemi kurdum anakartimin işlemcimin ve ramlerin çalişip çalişmadiğini kontrol etmek istiyorum( ekran karti takabilirim ssdyi yeni sipariş ettim) psunun enerjisini takip biosa girebilirmiyim ?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Ekran kartını takın ve sisteme güç verin. Windows olmayınca American megatrends diye bir ekran geliyor diye biliyorum SSD de yoksa bu ekran gelebilir. Orada Bios a nasıl girileceği de yazıyor ama F2 yada Del tuşlarına (anakarta göre değişebilir) sürekli basarak da Bios a girebilirsiniz.

KS

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Ekran kartını takın ve sisteme güç verin. Windows olmayınca American megatrends diye bir ekran geliyor diye biliyorum SSD de yoksa bu ekran gelebilir. Orada Bios a nasıl girileceği de yazıyor ama F2 yada Del tuşlarına (anakarta göre değişebilir) sürekli basarak da Bios a girebilirsiniz.
Düşündüm girmeyide hani ssd yok ekran kartinida takmadim bir problem olur diye şüphe ettim herhangi bir video var mi ?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Düşündüm girmeyide hani ssd yok ekran kartinida takmadim bir problem olur diye şüphe ettim herhangi bir video var mi ?
Ekran kartı olmadan zaten görüntü alamazsınız. İşlemcide grafik birimi var ise görüntü gelir. SSD Yok ise olur mu orasından kesin emin değilim ama bende SSD var Windows kurulu değil ve sistemi açınca yukarda yazdığım markanın ekranı geliyor ve Bios a girmek için basmam gereken tuş yazıyor diye hatırlıyorum. Videodan kastınız nedir ? Bios a girmek için video mu ?

KS

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Ekran kartı olmadan zaten görüntü alamazsınız. İşlemcide grafik birimi var ise görüntü gelir. SSD Yok ise olur mu orasından kesin emin değilim ama bende SSD var Windows kurulu değil ve sistemi açınca yukarda yazdığım markanın ekranı geliyor ve Bios a girmek için basmam gereken tuş yazıyor diye hatırlıyorum. Videodan kastınız nedir ? Bios a girmek için video mu ?
Ekran kartim var zaten takabilirim ssdmde sorun çikmasa sistem hazirdi ssd olmadan girebilirmiyim bilmiyorum uzun süreceğini tahmin ediyorum videodan kasit ssdsiz ve ekran kartsiz biosa girmeydi ama ekran kartsiz girilmez dediğin gibi

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Ekran kartim var zaten takabilirim ssdmde sorun çikmasa sistem hazirdi ssd olmadan girebilirmiyim bilmiyorum uzun süreceğini tahmin ediyorum videodan kasit ssdsiz ve ekran kartsiz biosa girmeydi ama ekran kartsiz girilmez dediğin gibi
Ekran kartsız görüntü gelmez o yüzden girilmez. Uzun süreceğini de sanmıyorum. Sistemden sisteme değişir ama ben pc yi açtım direk ekran geldi. Belki SSD olmadığından dolayı sizde ekran gelmez o da dert değil sonuçta alacaksınız.

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Anakartınızın üzerinde ışıklandırma mevcut mu? bios,gpu,dram gibi ışıklar ile bazı kartlarda görüntü vermese bile bilgi alınabiliyor.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bende de aynı ekran çıktı.

KS

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Anakartınızın üzerinde ışıklandırma mevcut mu? bios,gpu,dram gibi ışıklar ile bazı kartlarda görüntü vermese bile bilgi alınabiliyor.
Anakartim Msi b660-a pro atx işiginin olduğunu sanmiyorum gpuda evga 3070 işiklarida var büyük ihtimalle kontrol etmek için ssdmi bekleyeceğim tek eksik parçam o.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri