Çözüldü Biostar Anakart Kalitesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Üstadlar Mart'ta hazır aldığım sistemde biostar h510m modeli var. Merak ettiğim konu ise güncel anakartlara oranla bu markanın bir dezavantaji var mıdır?

Anladığım kadarıyla malzeme kalitesi kuvvetle muhtemel diğer markalara göre kötü ama performans ya da dayanıklılık olarak beni ne derece üzer bilemedim bu yüzden size danışma gereği duydum değiştirmek ya da bozulana kadar kullanmak ne derece mantıklı olur. Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

Moderatörün son düzenlenenleri:

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bütçeniz varsa daha kaliteli anakart almak tabi ki daha iyi ama şuan kullanıyorsanız ve sıkıntı yoksa bozulana kadar devam edilebilir. Malzeme kalitesi diğerlerine göre tabi ki daha düşük. Ama iş gören bir anakart.

Bu arada Biostar kötü bir marka değil. Asıl anakartlarını mining kanadında geliştiriyor. Mining anakartları gerçekten çok kaliteli.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
682
Bütçeniz varsa daha kaliteli anakart almak tabi ki daha iyi ama şuan kullanıyorsanız ve sıkıntı yoksa bozulana kadar devam edilebilir. Malzeme kalitesi diğerlerine göre tabi ki daha düşük. Ama iş gören bir anakart.

Bu arada Biostar kötü bir marka değil. Asıl anakartlarını mining kanadında geliştiriyor. Mining anakartları gerçekten çok kaliteli.
Red devil

KS

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881

Cevap için sağolun hocam, suanlik kullanıyorum sorun yok ama az tercih edildiği için gözüm korkmuştu, uzunca bir süre daha devam edelim sonrasında üst modele geçiş yapayım hocam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Üstadlar Mart'ta hazır aldığım sistemde biostar h510m modeli var. Merak ettiğim konu ise güncel anakartlara oranla bu markanın bir dezavantaji var mıdır? Anladığım kadarıyla malzeme kalitesi kuvvetle muhtemel diğer markalara göre kötü ama performans ya da dayanıklılık olarak beni ne derece üzer bilemedim bu yüzden size danışma gereği duydum değiştirmek ya da bozulana kadar kullanmak ne derece mantıklı olur. Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.
Biostar markası köklü F/P oranı yüksek bilindik bir markadır. Bir ASUS, ASRock, MSI veya Gigabyte değil tabi ki ama ürün ve marka odaklı sıkıntı yok. Uzun yıllar sorun çıkartacağını düşünmüyorum.

KS

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Biostar markası köklü F/P oranı yüksek bilindik bir markadır. Bir ASUS, ASRock, MSI veya Gigabyte değil tabi ki ama ürün ve marka odaklı sıkıntı yok. Uzun yıllar sorun çıkartacağını düşünmüyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam, benim açımdan mantıklı olan sorun çıkana kadar kullanacağım. Daha iyisinin performans olarak pek bir faydası olmayacak, bütçemi soğutmadan yana kullanmak daha mantıklı geliyor.

BayBasri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
anakart dediğin öyle kolay bozulan birşey değil ama asus hem arayüz hem yazılım güncelleme bakımından en kaliteli bence.

KS

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
anakart dediğin öyle kolay bozulan birşey değil ama asus hem arayüz hem yazılım güncelleme bakımından en kaliteli bence.
O yüzden danıştım hocam, biosu vs görüntü olarak kötü zaten ama fazladan performans alamayacağım bir parça için şuan bütçe ayırmak istemedim hakkımı kule tipi soğutucudan yana kullandım

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
O yüzden danıştım hocam, biosu vs görüntü olarak kötü zaten ama fazladan performans alamayacağım bir parça için şuan bütçe ayırmak istemedim hakkımı kule tipi soğutucudan yana kullandım
Mantıklı olanı yapmışsınız. Hayırlı olsun. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri