Bu Laptop Alınır Mı?

Wetaxx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşalar Selam bir kaç gündür oyun ve günlük kullanım amaçlı laptop arıyorum ve bu alptop lkarşıma çıktı sizce bu laptop alınır mı. Hali hazırda xbox one s cihazı kullanıyorum amacım lol valorant ve sony nin playstation oyunlarını oynamak sizce bu laptop işimi görür mü.ayrıca ekran kartı 90w ve şarj aleti 135w.
Başka cihaz önerilerine açığım by fiyat bandında
İndirim bekle bence çok pahalı şuanda

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
benim attığımın ne eksiği var gtx ekran kartı almak daha mı mantıklı
Soğutma sistemi eksiği bence
soğutma olarak üstüne düşen firmalar belli msi ve asus bunlar laptoplarda soğutma olarak çok ilerlediler. ince kasaları soğutması oldukça zordur ve bunları başaran firmalardan

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Karar verdinizmi hocam?

KS

Tuncay1Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Soğutma sistemi eksiği bence
soğutma olarak üstüne düşen firmalar belli msi ve asus bunlar laptoplarda soğutma olarak çok ilerlediler. ince kasaları soğutması oldukça zordur ve bunları başaran firmalardan
peki soğutması iyi olan laptop nasıl anlaşılır nelere dikkat edilmeli

KS

Tuncay1Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Soğutması iyi olan laptop genelde çoğu forumda bilinir önerilir kötü olanlar da asla önerilmez. Mesela Monster notebook dediniz mi herkes ısınır der. Belirli kasa modelleri fazla ısınmıyor ama geneli böyledir.
mesala hangi markalar soğutma konusunda üzmez

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Selamlar, oynayacağınız oyunlara göre bilgisayar özelliklerine önem vermeniz gerekiyor. Laptoplarda hdd artık çok tercih edilen bir depolama birimi değil çoğunlukla ssd kullanılıyor ve bu hıza da ciddi katkı sağlıyor. Sizin attığınız laptop dışında diğer arkadaşların önerilerine çok göz gezdiremedim. Kendimce 1-2 model de ben önereceğim. Bu modeller arasında gtx ve rtx serisi ekran kartlarına sahip modeller var. Dediğim gibi oynayacağınız oyunlara ve kullanım alanına göre ekran kartınızın model ve seri seçimini yaparsınız. Depolama konusunda 512 gb' ın altında kullanım eziyettir, unutmayınız.
Şuan indirimde o yüzden F/P 16.199
16.999
16.999
Ram ve ssd eklentisiyle 16,900
F/P olarak kaliteli denilebilir. 15,500
İlk linkteki acerde şuan ciddi bir indirim var. Değerlendirebilirsen gayet F/P bence. 2. ve 3. bilgisayarlar Amd Ryzen işlemciye sahip modeller eğer Amd seçmek istersen bu modeller düşünülebilir. 4. seçenekteki bilgisayarın ssd'si eklentiyle beraber 1 tb oluyor. Ekran kartından kısar ssdmi artırırım diyorsan oda değerlendirilebilir.

Son düzenleme:
KS

Tuncay1Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar, oynayacağınız oyunlara göre bilgisayar özelliklerine önem vermeniz gerekiyor. Laptoplarda hdd artık çok tercih edilen bir depolama birimi değil çoğunlukla ssd kullanılıyor ve bu hıza da ciddi katkı sağlıyor. Sizin attığınız laptop dışında diğer arkadaşların önerilerine çok göz gezdiremedim. Kendimce 1-2 model de ben önereceğim. Bu modeller arasında gtx ve rtx serisi ekran kartlarına sahip modeller var. Dediğim gibi oynayacağınız oyunlara ve kullanım alanına göre ekran kartınızın model ve seri seçimini yaparsınız. Depolama konusunda 512 gb' ın altında kullanım eziyettir, unutmayınız.
16.999
16.999
İlk linkteki acerde şuan ciddi bir indirim var. Değerlendirebilirsen gayet F/P bence. 2. ve 3. bilgisayarlar Amd Ryzen işlemciye sahip modeller eğer Amd seçmek istersen bu modeller düşünülebilir. 4. seçenekteki bilgisayarın ssd'si eklentiyle beraber 1 tb oluyor. Ekran kartından kısar ssdmi artırırım diyorsan oda değerlendirilebilir.
tesekkur ederiim hepsıne bakıp öyle karar vereceğim

KS

Tuncay1Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
peki sizce ıntel core i5 11400h mü yoksa amd ryzen5 5600h mi daha iyidir hangisini almak mantıklıdır

KS

Tuncay1Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
16.999
16.999
attığınız 2 acer nitro da bana mantıklı geldi bi işlemcileri farklı sanırsam onu da sordum sizlere ona göre 2 sinden birinde karar kılmayı düşünüyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri