Bulanıklık?

KTXNOOB

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım ve attığım sistem modlu ;(WIN10.PRO.2004.SUPERLITE+COMPACT.U9.X64.GHOSTSPECTRE.(N-V3)

format attıktan sonra mı oldu bilmiyorum ama ekranda bulanıklıklar çıkmaya başladı bazen çok hafif ama rahatsız edici boyutta bulanıklıklar oluyor bunun bir çözümü var mı varsa önerilerinizi bekliyorum.

Çözüm olarak font değiştirme, yazı ölçeği değiştirme, driver kaynaklı mı bilmiyorum ama driverimda güncel gözüküyor. Bunları denedim farklı bir öneriniz varsa yardımcı olur musunuz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: Bulanıklık?

Standart Windows kurup tekrar deneyin. Mod Windows 'a özel bir durum mu bunu normal bir kurulum yapmadan bilemeyiz.

KS

KTXNOOB

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7

Peki format işinde sürekli dosyalarımı biryere aktarmak zorunda kalıyorum flash disk tarzı buda yazma hızı 2,3 mb olduğu için çok uzun sürüyor bunun için bir çözüm öneriniz var mı drive yedeklemek dışında keza drive içinde internet upload hızım düşük kalıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

USB 3.0 ara yüzünü kullanan disk kutusu alabilirsiniz. USB 3.0 üzerinden teorik olarak 5 Gbps hızda veri alışverişi yapabilirsiniz. Ancak bu teorik hızdır. Birde sisteminizdeki aktarma yaptığınız disk hızı ile sınırlısınız. Yani dünyanın en hızlı aktarma sistemini bile alsanız HDD diskinizin maksimum aktarım hızı ile sınırlısınız.

Aslında format atmadan bir önerim daha var size. Belki formata ihtiyaç var mı anlamak için işe yarayabilir. Sisteminize VirtualBox kurup sanal bir makine oluşturun ve orijinal Windows 'u bu sanal makineye kurup deneyin. Bir ihtimal sonuçlarını buradan görebilirsiniz belki. Ama 100% işe yarayıp yaramayacağı hakkında evet yada hayır cevabı alamayabilirsiniz. Sadece bir teori ürettim o kadar.

KS

KTXNOOB

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7

Çok uzun işlemler gözüktü gözüme şimdilik böyle kullanayım çok rahatsız olursam deneyeceğim. Önerileriniz için teşekkür ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri