Soru Çift Ekran Kullanırken Masa Üstünde Ekran Kartının Sıcaklık Değerleri Nasıl Olmalı

kutik9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Asus Dual RX6650XT Ekran kartına sahibim
Monitör Asus Tuf 144 hz (165 Hz OC) (165 Hz de kullanıyorum)
İkinci Monitör Kare 60 hz VGA girişli
PSU Powerboost bronze plus 750w

2 Ekranda da işlem yapılmadan masa üstünde durulduğunda ekran kartı sıcaklığı 50-55 derece arasında fanlarını çalıştırarak duruyor. Ekran kartının saat hızı da 2200 mhz de sabit çalışmaya başlıyor.
2. ekranı söktüğümde saat hızı 0 a sıcaklıkta 45-47 derece arasında fanlar çalışmadan duruyor.

Çift ekran daha önce kullanmadım bu bir sorun mu yoksa gayet normal bir durum mu ? Çift ekran kullanırken bir zararı olur mu ?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Çift ekran kullanmak ekran kartına ekstra yük bindiriyor ve sıcaklıklar abartı değil bence normal. Onun dışında kişisel önerim Powerboost gibi şüpheli markalardan çok daha kaliteli PSU kullanmanız olur (konuyla alakasız).

KS

kutik9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çift ekran kullanmak ekran kartına ekstra yük bindiriyor ve sıcaklıklar abartı değil bence normal. Onun dışında kişisel önerim Powerboost gibi şüpheli markalardan çok daha kaliteli PSU kullanmanız olur (konuyla alakasız).
Hazır Sistemle Birlikte geldi şimdilik bir sorunu yok ilerki zamanlarda değiştirmeyi düşünüyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri