Soru Cities Skylines Dosya Konumu Nerede Olur ?

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
merhaba cities skylines indirdim az önce fakat oyunda tr dil yokmuş yama yapmam için kurulu olduğu yeri bulmam lazım ben oyunu xbox game pass den indirdiğim için bulamadım baya bir de aradım acaba daha önce yapıp yerini bilen var mı?

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
çok acil lazım kimse bilmiyor mu acaba ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
merhaba cities skylines indirdim az önce fakat oyunda tr dil yokmuş yama yapmam için kurulu olduğu yeri bulmam lazım ben oyunu xbox game pass den indirdiğim için bulamadım baya bir de aradım acaba daha önce yapıp yerini bilen var mı?
Merhaba dışarı da olduğum için game pass PC yolunu klasörünü hatırlayamadım, eğer siz oyunun klasörlerinin yerini biliyorsanız, orada Files klasörü içinde de Mods klasörü varsa, onun içine sizde hangi sürüm yama var ise içinde "Mod_Lang_TR" isimli klasör olmalı onu oraya kopyalayın,
sonrada oyunun masaüstü ikonundan yönetici olarak çalıştırın, Content Manager girin Mods u tıklayın, oradaki modlar için de “Turkish localization Mod” olmalı onu bulun aktifleştirin oyunun Türkçe olması lazım en azından ben Steam ve epic üzerinden denemiştim o yöntemle game pass PC de çalışır mı denemiş oluruz. Eğer aktif ettiğiniz de Türkçe olmazsa oyundan çıkış yapıp tekrar masaüstünde ki ikonundan yönetici olarak çalıştırın, deneyip buraya olumlu olumsuz yazın haberimiz olsun.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Oyunun kurulu olduğu diskte XboxGames klasörü olması lazım ona baktınız mı ?

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Merhaba dışarı da olduğum için game pass PC yolunu klasörünü hatırlayamadım, eğer siz oyunun klasörlerinin yerini biliyorsanız, orada Files klasörü içinde de Mods klasörü varsa, onun içine sizde hangi sürüm yama var ise içinde "Mod_Lang_TR" isimli klasör olmalı onu oraya kopyalayın,
sonrada oyunun masaüstü ikonundan yönetici olarak çalıştırın, Content Manager girin Mods u tıklayın, oradaki modlar için de “Turkish localization Mod” olmalı onu bulun aktifleştirin oyunun Türkçe olması lazım en azından ben Steam ve epic üzerinden denemiştim o yöntemle game pass PC de çalışır mı denemiş oluruz. Eğer aktif ettiğiniz de Türkçe olmazsa oyundan çıkış yapıp tekrar masaüstünde ki ikonundan yönetici olarak çalıştırın, deneyip buraya olumlu olumsuz yazın haberimiz olsun.
Oyunun kurulu olduğu diskte XboxGames klasörü olması lazım ona baktınız mı ?
Nedense o boş kurulu olduğu yeri bulamadım

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Nedense o boş kurulu olduğu yeri bulamadım
Eğer oyun kurulu XboxGames klasörü olmalı ve içinde oyun olmalı belki oyunu farkli bir diske yüklediniz Xbox uygulamasını başlatın;
Solda yüklediğiniz oyuna sağ tıklama yapın,
Açılan menüden , Yöneti tıklayın ,
Hemen ardından, açılan pencereden,
Dosyaları Tıklayın, ardından, Gözat ı tıklayın oyunun bulunduğu konuma götürecek sizi,
Bu işlemleri yapıp oyun konumuna geldiğinizde, konum içindeki klasör isimlerini yazın, ekran görünütüsü çekip, buraya ekleyin bir değerlendirme yapalım.

XboxGames>Cities Skylines klasöründe üstteki windows pencere arama kısmına, MODS yazıp aratın varsa oraya dediğim şekilde uygulama yapın.

Son düzenleme:
KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Eğer oyun kurulu XboxGames klasörü olmalı ve içinde oyun olmalı belki oyunu farkli bir diske yüklediniz Xbox uygulamasını başlatın;
Solda yüklediğiniz oyuna sağ tıklama yapın,
Açılan menüden , Yöneti tıklayın ,
Hemen ardından, açılan pencereden,
Dosyaları Tıklayın, ardından, Gözat ı tıklayın oyunun bulunduğu konuma götürecek sizi,
Bu işlemleri yapıp oyun konumuna geldiğinizde, konum içindeki klasör isimlerini yazın, ekran görünütüsü çekip, buraya ekleyin bir değerlendirme yapalım.

XboxGames>Cities Skylines klasöründe üstteki windows pencere arama kısmına, MODS yazıp aratın varsa oraya dediğim şekilde uygulama yapın.
hocam onu zaten kontrol etmiştim ama böyle göz at seçeneği yok

Ekli dosyalar

• resim_2023-03-17_191316624.png
    resim_2023-03-17_191316624.png
    354.6 KB · Görüntüleme: 154

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
hocam onu zaten kontrol etmiştim ama böyle göz at seçeneği yok
Bende bir ara insider sürümü denerken vardı. Şimdi normal sürüm yüklü ve şu an kurulu bir oyun yok ama attığınız ekran görüntüsünde c klasöründe, 14.59 GB lık kurulum olduğu yazıyor , yani eğer ki kurulum yerini değiştirmediyseniz ;
Ben oyunu yüklemek için açtım oyun direk kurulum yeri oluşturulmuyormuş onu öğrendim, yapacağınız şey C:\Program Files\WindowsApps klasörüne girmek, ama bir sorun olabilir, bu klasöre erişim izni isteyebilir, eğer istemezse oraya dediğim yoldan eklersiniz. İsterse klasör erişim iznini ayarlamanız lazım, oda bazen çok kafa karıştırıcı olabiliyor. Deneyin girebilirseniz halledin yoksa tekrar yazın buraya çözüm yolu sunalım.

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Bende bir ara insider sürümü denerken vardı. Şimdi normal sürüm yüklü ve şu an kurulu bir oyun yok ama attığınız ekran görüntüsünde c klasöründe, 14.59 GB lık kurulum olduğu yazıyor , yani eğer ki kurulum yerini değiştirmediyseniz ;
Ben oyunu yüklemek için açtım oyun direk kurulum yeri oluşturulmuyormuş onu öğrendim, yapacağınız şey C:\ klasörüne girmek, ama bir sorun olabilir, bu klasöre erişim izni isteyebilir, eğer istemezse oraya dediğim yoldan eklersiniz. İsterse klasör erişim iznini ayarlamanız lazım, oda bazen çok kafa karıştırıcı olabiliyor. Deneyin girebilirseniz halledin yoksa tekrar yazın buraya çözüm yolu sunalım.
Program Files de WindowsApps diye bir klasör yok maalesef

Ekli dosyalar

• resim_2023-03-17_203551901.png
    resim_2023-03-17_203551901.png
    358.4 KB · Görüntüleme: 97

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Program Files de WindowsApps diye bir klasör yok maalesef
Bende windows 11 kurulu ama attığınız ekran görüntüsünden üstte görünüm sekmesini tıklayın, sonrada oradan gizli dosyaları göster olmalı. Şu SS deki gibi C de iken p files içinde görünüm>ayrıntılar gizli öğeler tik yapın windowsapps görünecek
gizli-ogeler.png

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Bende windows 11 kurulu ama attığınız ekran görüntüsünden üstte görünüm sekmesini tıklayın, sonrada oradan gizli dosyaları göster olmalı. Şu SS deki gibi C de iken p files içinde görünüm>ayrıntılar gizli öğeler tik yapın windowsapps görünecek
Ekli dosyayı görüntüle 17370
Hocam iş iyice karmaşık bir hal aldı WApps klasörü geldi güvenlik izni istiyor izin vermek için adımları uyguluyorum fakat bir yerde kalıyor birazdan en son açılan sekmenin SS ini atacağım bir saniye .....
imlecin üstünde olduğu sekme açılıyor fakat gerisi yok ne yapsam ki şimdi oyundan soğuttu bu durum cidden :/

Ekli dosyalar

• resim_2023-03-17_233034025.png
    resim_2023-03-17_233034025.png
    244.9 KB · Görüntüleme: 77

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Hocam iş iyice karmaşık bir hal aldı WApps klasörü geldi güvenlik izni istiyor izin vermek için adımları uyguluyorum fakat bir yerde kalıyor birazdan en son açılan sekmenin SS ini atacağım bir saniye .....
imlecin üstünde olduğu sekme açılıyor fakat gerisi yok ne yapsam ki şimdi oyundan soğuttu bu durum cidden :/
İşte çoğu insan bu izin muhabbetini yapamıyor bazen de inatla olmuyor , kafa karıştırıcı dememin sebebi oydu. Şimdi Kapat , Tamam , Tamam deyip kapatın,
Bilgisayar açılışında şifre girilmesi gereken alandaki isminiz ne ise klasöre sağ tıklayın Özellikler,
Güvenlik,
Altta Gelişmiş tıklayın,
trustedinstaller ın yanında değiştire tıklayın,
açılan pencerede tekrar sol alt kısmında gelişmiş var tıklayın,
Açılan percerede sağda Şimdi Bul var onu Tıklayın,
Altta Liste olarak isimler gelecek Adm.. vs vs,
Ben kendi ismim pc açılınca şifre kısmında G kullanıcı adım diyelim,
Listede Users G yi buldum diyelim çift tıkladım, Tamam dedim pencere kapandı,
sonra uygula tamam dedim oda kapandı derken uygula tamam penceler kapanınca klasör taraması yaparsa yapsın öyle girip bakın,
Olumlu veya Olumsuz dönüş yapın.

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
İşte çoğu insan bu izin muhabbetini yapamıyor bazen de inatla olmuyor , kafa karıştırıcı dememin sebebi oydu. Şimdi Kapat , Tamam , Tamam deyip kapatın,
Bilgisayar açılışında şifre girilmesi gereken alandaki isminiz ne ise klasöre sağ tıklayın Özellikler,
Güvenlik,
Altta Gelişmiş tıklayın,
trustedinstaller ın yanında değiştire tıklayın,
açılan pencerede tekrar sol alt kısmında gelişmiş var tıklayın,
Açılan percerede sağda Şimdi Bul var onu Tıklayın,
Altta Liste olarak isimler gelecek Adm.. vs vs,
Ben kendi ismim pc açılınca şifre kısmında G kullanıcı adım diyelim,
Listede Users G yi buldum diyelim çift tıkladım, Tamam dedim pencere kapandı,
sonra uygula tamam dedim oda kapandı derken uygula tamam penceler kapanınca klasör taraması yaparsa yapsın öyle girip bakın,
Olumlu veya Olumsuz dönüş yapın.
Hocam gelişmiş seçeneğine basınca son attığın foto daki sol sekmeye benzer bir şey çıkıyor fakat orda trust... Diye bir şey yok

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Hocam gelişmiş seçeneğine basınca son attığın foto daki sol sekmeye benzer bir şey çıkıyor fakat orda trust... Diye bir şey yok
Genel olarak trustedinstaller yazar orada ne yazıyorsa onu değiştir deyip sizin users yazanı anlattığım şekilde yapmanız lazım . Bilgisayar açılırken ki şifre alanında görünen kullanıcı adınızı seçmelisiniz.
Şurada ki kısa videoyu deneyin olmazsa link>>Youtube link tıklayın.

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Genel olarak trustedinstaller yazar orada ne yazıyorsa onu değiştir deyip sizin users yazanı anlattığım şekilde yapmanız lazım . Bilgisayar açılırken ki şifre alanında görünen kullanıcı adınızı seçmelisiniz.
Şurada ki kısa videoyu deneyin olmazsa link>>Youtube link tıklayın.
Yaptım videodan w.apps klasörü açılıyor artık devamı neydi acaba kafa yandı bende ne yaptığımı bile unuttum sizi de bu kadar yordum kusura bakmayın

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Yaptım videodan w.apps klasörü açılıyor artık devamı neydi acaba kafa yandı bende ne yaptığımı bile unuttum sizi de bu kadar yordum kusura bakmayın
yani paradox klasorleri bulup oradan yukarıda ki mesajlarımda dediğim şekilde mods klasörünü arayın varsa oraya dedğim klasörleri atarsınız ben hem epicte hem de steam de öyle yapmıştım. Bu kadar kararlı olduğunuza göre Xbox ta oluyor yama herhalde. Çünkü windows korumalı bazı oyunlarda yama olmuyor bazılarında oluyor diye biliyorum.

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
yani paradox klasorleri bulup oradan yukarıda ki mesajlarımda dediğim şekilde mods klasörünü arayın varsa oraya dedğim klasörleri atarsınız ben hem epicte hem de steam de öyle yapmıştım. Bu kadar kararlı olduğunuza göre Xbox ta oluyor yama herhalde. Çünkü windows korumalı bazı oyunlarda yama olmuyor bazılarında oluyor diye biliyorum.
Birazdan son bir şans verip deneyeceğim olmazsa artık silicm oyunu teşekkür ederim size ❤️

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Birazdan son bir şans verip deneyeceğim olmazsa artık silicm oyunu teşekkür ederim size ❤️
Rica ederim. İşinize yarar bilgiler öğrendiniz bu oyun olmasa bile denemediğim için bilmiyorum, bazı oyunlarda bu yöntemin işe yaradığı söylenmişti ve klasör izinleri gibi baş ağrıtan bir olaya nasıl yaklaşıp, çözmeniz gerektiğini anladınız, ama o izin olayı dış klasörden olurken, bazen alt klasörleri seçsen bile inat yapabiliyor olmayabiliyor. deneyin haber verin olumlu veya olumsuz haberimiz olsun.

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Rica ederim. İşinize yarar bilgiler öğrendiniz bu oyun olmasa bile denemediğim için bilmiyorum, bazı oyunlarda bu yöntemin işe yaradığı söylenmişti ve klasör izinleri gibi baş ağrıtan bir olaya nasıl yaklaşıp, çözmeniz gerektiğini anladınız, ama o izin olayı dış klasörden olurken, bazen alt klasörleri seçsen bile inat yapabiliyor olmayabiliyor. deneyin haber verin olumlu veya olumsuz haberimiz olsun.
Hocam oyunu sildim acaba yaptığım o işlemleri geri mi alayım yoksa sorun yapmaz mı ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Hocam oyunu sildim acaba yaptığım o işlemleri geri mi alayım yoksa sorun yapmaz mı ?
Sorun olmaz o alanda başka oyunlar oldu mu, dil gerektirip olan, o zaman aynı yöntemlere başvurmamanız gerekebilir rahatlık açısından, ya da yeni oyun klasörü için yapmanız gerebilir, işlemler bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Sanırım TR dil olmuyor Game pass Pc, Cities Skylines ta denediniz gibi algıladım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri