Coil Whine Çıkan RX 6700Xt İade Edilmeli Mi?

Agony13

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Arkadaşlar beni ses olarak çok rahatsız etmiyor benim için performans ve ısıya etki etmemesi yeterli zaten araştırdım yazdım forumlarda da performansa etki etmez demişler bu sorun uzun vadede sorun çıkarır mı 8 Haziran'da sipariş verdim 14 Haziran'da elime ulaştı ama bunu iadeye veya garantiye göndermek istemiyorum çünkü hem ucuza aldım kartı bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım sizce ne yapayım.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Arkadaşlar beni ses olarak çok rahatsız etmiyor benim için performans ve ısıya etki etmemesi yeterli zaten araştırdım yazdım forumlarda da performansa etki etmez demişler bu sorun uzun vadede sorun çıkarır mı 8 Haziran'da sipariş verdim 14 Haziran'da elime ulaştı ama bunu iadeye veya garantiye göndermek istemiyorum çünkü hem ucuza aldım kartı bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım sizce ne yapayım.
değişime yolla

18beyto18

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Değişime yollasanda değiştirmeyebilirler

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Sorun çıkartacak bir şey değil. Ben olsam uğraşmazdım , birde beklemesi var.

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Bendede 6700 xt var sapphire pulse coil whine var ama bu aralar çok azaldı neredeyse yok diyebilirim kullandıkça bence düzeliyor yaklaşık pc 5 aydır var 3-4 ayda yok oldu diyebilirim.

KS

Agony13

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Bendede 6700 xt var sapphire pulse coil whine var ama bu aralar çok azaldı neredeyse yok diyebilirim kullandıkça bence düzeliyor yaklaşık pc 5 aydır var 3-4 ayda yok oldu diyebilirim.
anladım hocam sağolun benim daha 2 hafta olmadı daha alalı zaten iade etmekte istemiyorum dediğim gibi hem ucuza aldım bu fiyata bulamam birde belki kabul etmezler ayrıca gelende de aynı şey çıkabilir daha bir sürü neden var

Sorun çıkartacak bir şey değil. Ben olsam uğraşmazdım , birde beklemesi var.
haklsınız hocam

Değişime yollasanda değiştirmeyebilirler
aynen hocam birkaç yerde de gördüm birde yeni kartta da aynı problem olması muhtemel

hocam sağolun ama yüksek ihtimalle yollamayacağım yazdığım gibi bir sürü neden var yinede cevap için teşekkürler

DramatikGoril

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Bu herhalde 6000 serilerinde kronik bir sorun. Aynı kart bende de var bazı oyunlar da ses çıkarıyor bazılarında çok az ama genel olarak belli bir kullanımdan sonra alışıyorsun. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum eğer yük altında fan sesini aşırı bastırıyorsa değişim için üzerine düş. Aklında bulunsun min 1 ay süreci vardır. Ve son olarak yeni bir ekran kartı gönderdiler diyelim, aynı sorunun çıkma olasılığı yüksek.

KS

Agony13

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Bu herhalde 6000 serilerinde kronik bir sorun. Aynı kart bende de var bazı oyunlar da ses çıkarıyor bazılarında çok az ama genel olarak belli bir kullanımdan sonra alışıyorsun. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum eğer yük altında fan sesini aşırı bastırıyorsa değişim için üzerine düş. Aklında bulunsun min 1 ay süreci vardır. Ve son olarak yeni bir ekran kartı gönderdiler diyelim, aynı sorunun çıkma olasılığı yüksek.
hocam kasa camı kapalı iken telefondan kasanın her yerinden kayıt aldım kasa fanlarından duyulmuyor kulaklıkta ses olmasa sadece kulağıma taksam da duyulmuyor 1 ay bence fazla ve dediğiniz gibi gelende de aynı olma ihtimali yüksek zaten bu seri sorunlu hatta değişimi bırakın iade bile yapmayıp geri yollayabiliyorlarmış macunu değiştirip diyelim ki iade yaptılar ben dolar 21 iken aldım şimdi 25 TL oldu bu fiyata bir daha bulamam yani iade etmek için tek neden ses iken etmemek için birden çok neden var sizce ne yapayım

@DramatikGoril @cihan2m

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
6000 serisinde gpu saat hızları yüksek olduğu için çoğu kartta cw çıkıyor.

ozcancan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sikinti olmaz aga benimde vardi iki uc aydan sonra azalmaya basladi gibi

KS

Agony13

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
6000 serisinde gpu saat hızları yüksek olduğu için çoğu kartta cw çıkıyor.
hocam üstte yazığım gibi kararsız kaldım ama çok yüksek ihtimal iade vb uğraşmıyacağım zaten almıyorlarmış bile sizce ne yapayım?

Sikinti olmaz aga benimde vardi iki uc aydan sonra azalmaya basladi gibi
aynen hocam 3 5 kişi yazmış bir süreden sonra azalıyor diye yüksek ihtimal kulak alışıyor hocam benim daha 1 hafta oldu yüksek ihtimal iade etmiyeceğim sağol

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
hocam üstte yazığım gibi kararsız kaldım ama çok yüksek ihtimal iade vb uğraşmıyacağım zaten almıyorlarmış bile sizce ne yapayım?

aynen hocam 3 5 kişi yazmış bir süreden sonra azalıyor diye yüksek ihtimal kulak alışıyor hocam benim daha 1 hafta oldu yüksek ihtimal iade etmiyeceğim sağol
Hocam buna sen karar vermelisin. Bildiğim kadarıyla sadece ses problemi var başka bir problem yaratmıyor, eğer seni çok rahatsız ediyorsa iade edebilirsin. Benim 6750xt de de cw var; ben şu an fps kısıtlayarak kullandığım için ses gelmiyor, zaten gelse de kulaklık takınca fazla duyulmuyor. İlk başlarda benim de kafama çok takılıyordu değişim istesem mi diye ama artık takmıyorum.

KS

Agony13

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Hocam buna sen karar vermelisin. Bildiğim kadarıyla sadece ses problemi var başka bir problem yaratmıyor, eğer seni çok rahatsız ediyorsa iade edebilirsin. Benim 6750xt de de cw var; ben şu an fps kısıtlayarak kullandığım için ses gelmiyor, zaten gelse de kulaklık takınca fazla duyulmuyor. İlk başlarda benim de kafama çok takılıyordu değişim istesem mi diye ama artık takmıyorum.
Anladım hocam sağolun benimde takıldı şuan ama bende takmıyacağım çünkü iade işi uzun iş gerek yok

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53

Hocam benim ilk
Anladım hocam sağolun benimde takıldı şuan ama bende takmıyacağım çünkü iade işi uzun iş gerek yok
bende ilk günküne göre ciddi azalma var bu arada.

KS

Agony13

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Hocam benim ilk

bende ilk günküne göre ciddi azalma var bu arada.
hocam olabilir bende 3 oyunda deneyimledim oyunda farklı yerlere gidince bile azalıyor garip bir şey ayarlarda faklı oyunda farklı sesler çıkıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri