çok kararsız kaldım acil yardım lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa Gezgin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar daha öncedende konu açmıştım toplama sistem topluyorum diye şuan lanet okuyorum desem yeridir bi arkadaş bir tane bilgisayarcı önerdi ona yolladım bilgisayarıo bilgisayarcıdada ürünleri test edicek elinde sistem yokmuş yani benm pc topluyor ama ekran gelmiyor dedi anakart bozuk dedi yani dedim test ettinmi baska bi pc de hayır elimde sistem yok dedi işlemci ve ram i görmüyor dedi bende biraz araştırdım işlemciyi nasıl görmez gibisinden ASUS PRIME B350 PLUS FABRİKA ÇIKIŞI BİOS SÜRÜMÜ KAÇ bilmiyorum bilen varsa lütfen yoruma yazsın neyse amd ryzen işlemcilerde çalışması için anakartın bios sürümü 0406 nın üstünde olması gerekiyormuş anakartın fabrika çıkışı bios sürümü kaç bilmiyorum ram i araştırdım yukko nun sitesine girmiştim aldıgım rami ordan bakıyordum GSKİLL 8GB DDR4 3000 MHZ CL15 RAM  canlı destege bi sorayim dedim anakarta uyumlumu diye sordugumda biraz uzun sürecegini soylediler telefon numarami birakmami istediler biraktım 30 veya 40 dakika sonra aradilar o ram o anakarta uyumlu degildir kesinlikle almayin dediler bende asus un kendi resmi sitesine girdim canlı destekle konusuyordum onu sordum uyumlumu degilmi diye onlarda bi pdf linki attilar burdan bakablrsin dediler o fpd icin dede cogu ramin uyumsuz oldugunu gördüm baska forumlarda konu açtım örnek TECHNOPAT uyumlu dediler yani daha 15 gün olmadı gerimi yollayim napayim yada bilgisayarcıdan diger malzemeleride alıp biosunu felan güncelleyeblcek sistemi olan bir bilgisayarcıyamı goturmeliyim aklıma şu gelmiyor degil yani bilgisayarcı anakart bozuk dedi elinde sistemde yok bana ram işlemci ile birlikte yolla garantiye uyumsuzluk sorunu felan var diyede bi not düş dedi yani onlar düzelticek diyemi bana ram ile işlemciyide yollamami istedi anlamadım bana biri ciddi anlamda ne yapacami soylesin ilk sistem toplamam lanet olsun nerde hata yaptım bilmiyom ilk bu ram uyumlumu degilmi onu bi acıklasın biri rahatliyim ona göre ne yapacagimi karar vereyim yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

anakart: asus prıme b350 plus
işlemci: amd ryzen 3 1200
ram: gskill 8gb ddr4 3000 mhz cl15

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam öncelikle parçaları nereden aldığınızı sormak istiyorum. Sonrasında bu bilgisayarcı arkadaşa biostan kaynaklı olabileceğini söylediniz mi ? Bende baktım evet bios sürümüyle alakalı olabiliyormuş, ya gerçekten anakart arızalı yada o arkadaş piyasada bilgisayarcıyım diye dolaşan birisi. Bu ram konusunda evet amd sıkıntılı idi kendi sitesinde destek listesinde sizin raminiz bulunmamakta F4-3000C15S-8GVRB kodu bu ise ramınızın.

F4-3000C14D-32GTZR
F4-3000C14D-16GTZR
F4-3000C14D-16GTZ
F4-3000C14D-32GTZ desstekli ram listesi bunlar amd'nin sitesinde aslında bir çoğu destekliyordu güncellemelerle falan diye duymuştum ama yanlış hatırlıyorum galiba veya o sorunun çözümü yine bios güncelleme.Size tavsiyem anakartınızı aldığınız yere yollayın ve bios güncellemesi talep edin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RAM uyumlu sisteme ama BIOS güncellemesi yapman gerek. 2017/9/15 tarihinde RAM uyumluluğu yaması yapılmış anakarta BIOS sürümü 0808 bu ve sonrasında 5 adet hata düzeltmesi ve performans yaması gelmiş anakarta son yama 2018/01/26 tarihinde Sürüm 3803 olarak yayınlanmış. Kısacası BIOS Update yaptığın zaman anakarta sorun yok RAM 'i kullanabilirsin.

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
RAM uyumlu sisteme ama BIOS güncellemesi yapman gerek. 2017/9/15 tarihinde RAM uyumluluğu yaması yapılmış anakarta BIOS sürümü 0808 bu ve sonrasında 5 adet hata düzeltmesi ve performans yaması gelmiş anakarta son yama 2018/01/26 tarihinde Sürüm 3803 olarak yayınlanmış. Kısacası BIOS Update yaptığın zaman anakarta sorun yok RAM 'i kullanabilirsin.

Demek ki doğru hatırlamışım. Bios uptade tüm sorunlarınızı çözecek gibi.

KS

Mustafa Gezgin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arkadaşlar yorumunlarınız için teşekkür ediyorum fakat bende bilgisayarcı bizi yemeyemi çalışıyor diye düşündüm fakat bizim cevredeki bilgisayarları 5 6 tanesi aradim ddr4 sistem yokmuş ellerinde biosu güncelleyemiyorlar hepsini sordum o yüzden benim götürdügüm bilgisayarcı anakartı garantiye yolla işlemcii ve rami de yolla dedi diye düşünüyorum çünkü benm cevremde sistemi test edicek veya ellerinde ddr4 ram işlemci vs malzemeleri yok oyuzden bios güncelleyemiyorlar bende anakartı rami işlemciyi garantiye yollayacağım not da düştüm anakarta sorun var uyumsuzluk olabilecegini soyledim direkt uyumsuz sorunu var demedim çünkü başka sorunlarda olabilr diye oyuzden yolladıgım parçaları belirttim notta garantiye hepsini yollucam garantide biosu güncelleyip çalışır bir şekilde bana yollarla değilmi bunun hakkındada bilgi verirseniz çok memnun olurum

ürünlerin hepsini hepsiburada.com dan aldım sadece 120 gb ssd yi n11.com da aldım

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Mustafa Gezgin' Alıntı:
arkadaşlar yorumunlarınız için teşekkür ediyorum fakat bende bilgisayarcı bizi yemeyemi çalışıyor diye düşündüm fakat bizim cevredeki bilgisayarları 5 6 tanesi aradim ddr4 sistem yokmuş ellerinde biosu güncelleyemiyorlar hepsini sordum o yüzden benim götürdügüm bilgisayarcı anakartı garantiye yolla işlemcii ve rami de yolla dedi diye düşünüyorum çünkü benm cevremde sistemi test edicek veya ellerinde ddr4 ram işlemci vs malzemeleri yok oyuzden bios güncelleyemiyorlar bende anakartı rami işlemciyi garantiye yollayacağım not da düştüm anakarta sorun var uyumsuzluk olabilecegini soyledim direkt uyumsuz sorunu var demedim çünkü başka sorunlarda olabilr diye oyuzden yolladıgım parçaları belirttim notta garantiye hepsini yollucam garantide biosu güncelleyip çalışır bir şekilde bana yollarla değilmi bunun hakkındada bilgi verirseniz çok memnun olurum

ürünlerin hepsini hepsiburada.com dan aldım sadece 120 gb ssd yi n11.com da aldım

Hocam biosu kendinizde güncelleyebilirsiniz

KS

Mustafa Gezgin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
biosu videolar izleyip kendimde güncellerim fakat bilgisayarcı kasayı topladıgında görüntü gelmedigini söyledi bios güncel olmadıgı için işlemci ile ram çalışmıyor yani görüntü vermiyor elinde biosu güncelleyebilecek bi sistem olmadıgı için biosuda güncelleyemiyor bendede sistem yok şuan yani bilgisayarcı kasayi topladıgında ekranin hic gelmedigini söyledi yani bios ekrani felan gelse oda güncellerdi tek çözüm işlemci ve ram ile birlikte garantiye yollayip biosunu güncellettirmek

KS

Mustafa Gezgin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam bende öyle dedim illaki bulurum diye çünkü garantiye verip 15 20 gün beklemektense sistemi olup biosu güncelleyebilecek bir bilgisayarcı bumak daha mantıklı ama inanın ogu bilgisayarcıları aradim  kimi elinde sistem olmadıgını kimi ddr4 parça olmadıgını uyumsuz ise garantiye yollamami soyleyenler oldu yapablcek daha fazla birşeyim kalmadı dediginiz gibi bios güncellendikten sonra ram ila işlemci çalışacaksa tek çarem beklemek olucaktır

KS

Mustafa Gezgin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam anakartın biosunu güncelledikten sonra ram ila işlemci sorunsuz çalışacaktır değilmi ram in geri iade işlemini iptal ettirdimde ?

KS

Mustafa Gezgin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam hepinize teşekkür ediyorum başka forumlarda bu kadar hızlı yardımcı olmuyorlar bide ban felan atiyorlar türkçe kural ihlali vs hepinize teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri